Laminat parke mi? Lamine parke mi?

Laminat parke mi? Lamine parke mi?

Hepimizin merak ettiği az çok bilgi sahibi olduğu ama yine de bir türlü karar veremediği konulardan birisidir lamine parke mi laminat parke mi? Sorusu bizde bu soruya kesin bir cevap vermek için net ve anlaşılır bir anlatım ile konuyu sizler ile inceleyeceğiz. Başlamadan önce “Lamine” ve “Laminat” yazılarımıza göz atabilirisiniz.

Laminat parke mi? Lamine parke mi? Sorusunun cevabı aslında kişiden kişiye ve ortamdan ortama değişiklik gösterir. Asıl önemli olan hangi alan için verdiğiniz cevap doğru işte bizde size bu konuda yardımcı olacağız.

Laminat parke hepimizin malumu olduğu üzere ucuz ve tüm zemin kaplama işi yapan işletmelerin bünyesinde kolayca bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra oldukça çok çeşidini de elde edebilirsiniz. Tüm mütahitler laminat parkeyi tercih eder sebebi ise çok açıktır, laminat parke ucuzdur piyasada her yerde bulunduğu için ucuzdur. Ucuz olmasının diğer sebepleri ise; plastikten yapılması, insan sağlığı dikkate alınmadan üretilmesi(neredeyse tümü), su ya da diğer sıvı temaslarına dayanıksız olması, basit ve ucuz bir malzeme olduğu için ömrünün kısa olması, dayanıksız maddelerden üretildiği için yük ve aşınmalara karşı dayanıksız olması ve daha başka sebepler bu saydıklarımız her zaman karşılaşılan ana sebeplerdir. Dayanıksız yapısı bir ofis içinde bile kendini belli edebilir ve aşınmalar kendini kısa süre içinde göstere bilir.

Laminat parke mi? Lamine parke mi? Sorusunun lamine parke cephesinden cevabı ise daha farklı bir bakış sağlar.

Lamine parke tamamen doğal olan malzemelerden üretilir “Lamine” yazımıza göz atabilirsiniz.

Lamine parke laminat parkenin tam tersidi. Laminat parke için ne geçerliyse lamine parke için tam tersi geçerlidir. Uzun süre kullanılır, dayanıklıdır, her türlü sıvı temasına karşı gelir, pahalıdır, tamamen doğal yapı malzemesi kullanıldığı için insan sağlığına hiçbir tehtid oluşturmadığı gibi zararlı madde ve mikro organizmaların yayılmasını engeller.

Laminat parke mi? Lamine parke mi? Sorusunun bir diğer cevabı ise kullanılan ortamda saklıdır. Eğer trafiği çok bir alana sahip seniz ve uzun süre dayanıklı olacak bir zemin kaplama isterseniz seçiminiz Lamine parke olmalıdır.

Fazla kullanılmayan alanlar için fazla ücret ödemek istemezseniz laminat parkeyi tercih edebilirsiniz.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı