Lamine parke ezilmelere ve çizilmelere karşı dayanaklı mı ?

Lamine parke çizilmelere ve ezilmelere karşı dayanıklı mıdır?

Sorusunun cevabını vermeden önce lamine ve laminat parkeler birbirleri ile fazlaca karıştırıldıkları ve dolayısıyla kıyaslandıkları için aralarındaki en belirgin birkaç fark ile ayırt etmenize yardımcı olalım.

Öncelikle lamine parke tamamen doğaldır yani birebir istediğiniz ağacın kendisinden üretilir ve kimyasal bir işlem görmezler.

Laminat parkeler ise sıkıştırılmış talaş üzerine ezdirilmiş ince plakalardır.

Lamine parke tamamen doğaldır, isteğinize göre; meşe, kestane gibi ağaç türlerinden üretilen lamine parkeler doğal yapısı ile birlikte size birçok sağlıklı faydayı da beraberinde getirir.

Her lamine kendine has özellikleri ile tanılır bunu nedeni; aynı türden ağaçtan yapılmış iki farklı lamine düşünelim birisi yatak odasına diğeri ise oturma odasında olsun bu iki lamine tür olarak aynı olsalar da yapısal özellikler olarak tamamen farklı olacaktır. Çünkü her ağacın kendine has özellikleri vardır bunun nedenleri toprak yapısı, fotosentes yaptığı süre, rüzgar etkisi olarak sıralanır.

Prodizayn lamine parkenin özellikleri oldukça fazla ve rahatlatıcıdır.

Lamine parke gerçekten ezilmelere ve çizilmelere karşı dayanaklı mı ?

Bir kestane ağacından masa yaptığımızı ele alalım, ağaç ne kadar sağlamsa masa da aynı şekilde sağlamdır yani bu sorunun cevabı yine kendinde gizli kullanım alanları ve kullanım tarzı ne kadar değişiklik gösterirse lamine parkede bu doğrultuda değişkenlik gösterir, doğal bir malzeme olan lamine içinde bulunduğu ortama uyum sağlar. Eğer nemli ve hiç hava almayan aynı zamanda trafiği yoğun alanlarda kullanım olursa parke seçtiğiniz ağaç yapısının karakteristlik özelliklerine göre tepkimelerde bulunacaktır.

Lamine parke her ortama farklı faydalar sağlar dolayısıyla üstün bir çoğunlukla belirtmek isteriz ki lamine parke ezilme, çizilme ve diğer dış etkenlerden gelecek olan hasarlara karşı dayanıklı etkin ve güçlü bir malzemedir.

Ahşap bir yapı olduğu için nemden ve sudan etkilendiği sanılsa da lamine parkeler minimum seviyede etkilenir.

Tüm bunların yanı sıra her ortamda ve alanda kendi karakterini yansıtan ve bulunduğu mekana farklı bir hava katan lamine parke sizin için ideal ve sağlıklı bir zemin kaplamadır.

 

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı