Kompozit Deck nerelerde kullanılır

Kompozit deck en çok havuz kenarlarında, teraslarda, bahçelerde ve açık alanlarda kullanılır. Şimdi kompozit deck’in bu geniş kullanım yelpazesini örnekleriyle sizinle paylaşacağız.

Öncelikle kısa olarak kompozit deck’ten bahsedelim; Kompozit deck ürünü üretiminde geçirdiği işlemler sayesinde havuz kenarında bile kullanılsa küf oluşumu, çürüme, yosun gibi durumları meydana getirmez. Ayrıca yanma gibi tehlikeli durumlar da geçirmez.

- İçerisinde bulunan mantar önleyici bileşenler sayesinde mantar oluşumuna izin vermez. Antibakteriyel bir üründür.

- Kompozit deck çevre dostu bir üründür etrafına hiçbir şekilde zarar vermez. Ağaçtan yapılan bir ürün olmadığı için ağaç kesimini de engelleyen bir üründür.

- Kompozit deck ürünü uzun yıllar kullanılabilen bir ürün grubudur.

- Bu ürün grubu ne kadar ıslanırsa ıslansın sudan hiçbir şekilde etkilenmez.

- Kompozit deck ürünü yıpranma yapmaz bu yüzden sürekli bakıma ve boyaya da ihtiyaç duymaz.

Listemizin 1. Sırasında Havuz kenarları geliyor. Kompozit deckin en fazla havuz kenarlarında kullanılmasının elbette bir nedeni var oda; kesinlikle sudan ve nemden etkilenmeyen yapısıdır.

Hava kurşulları ne olursa olsun sıvı ile temas halinde, tepkimeye girmeyen yapısı sayesinde kompoizt deck tüm havuz kenarlarının hakimi konumudadır.

Teraslarda seyir keyiflerini hepimiz severiz. Özellikle sevdiğimiz bir manzaranın karşısında uzun süre kalabiliriz. Bu uzun sürenin keyifli geçmesini sağlamak için sizin rahat hissetmeniz en önemli püf noktasını temsil eder. Prodizayn en sevdiğiniz manzaranın keyfini daha iyi çıkarabilin diye aradığınız tüm özellikleri size sunar.

Bahçeler huzur bulmak özellikle stres atmak için kullandığımız özel alanlardır. Bazen ekip biçmek bazen yemek yemek bazen de stres atmak için bahçelere hep ihtiyaç duyarız. Toprak ile temasımız bizi rahatlatırken sonrasında dinlene bileceğimiz bir alana ihtiyaç duyarız. Kompozit deck çok dayanıklı bir yapıda olduğu için her türlü alana ve ortama rahatlıkla uyum sağlar. Çamur, toz, toprak ya da taş bunların hiç biri dayanıklı yapısı olana kompozit deck’e etki etmez.

Açık alanlarda özellikle kır bahçesi ya da orman konseptlerinde az öncede bahsettiğimiz gibi sağlamlık, ve uyum özellikleri olmazsa olmazların başında gelir. Prodizayn kompozit deck ürünleri her zaman ve ortamda sizin tüm gereksinimleriniz karşılamak için üretilmiştir.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı