Havuz Kenarına En Uygun Yer Döşemesi

Havuz kenarlarına ahşap zemin kaplaması döşetmek istiyor ama yıpranmasından mı korkuyorsunuz? Korkmayın! Çünkü Prodizayn ahşap deck serisindeki tüm ürünlerimiz suya ve güneşe dayanıklı ağaç türleridir. Ahşap yer döşemeleri uzun boy(deck) ve karo deck olarak üretilmektedir. İroko, teak, thermowood çam veya thermowood diş budak gibi çeşitli Uzakdoğu ağaçlarından yapılan ahşaplar havuz kenarlarına en uygun şekilde montajlanır. Bu ağaçların ortak yanı suya ve güneşe dayanıklı olmaları ve uzun süre kullanılsa bile kıymık oluşumunun imkânsız olmasıdır. Kıymık oluşumu kalitesiz ahşap kullanımında çok fazla karşımıza çıkan bir sorun ama ahşap deck serisi sizi bu dertten kurtaracak şekilde üretilmektedir. Ahşap kaplama hem doğal hem şık görüntüsü ile havuz kenarları ve dış cepheleriniz için oldukça idealdir.

Kaliteli ahşap

Ağaçların yapım aşamasında havuz kenarlarına en uyumlu olacak şekilde ileri teknoloji ve mühendislik sayesinde üretimi gerçekleştirilir ve laboratuvarlarımızda test edilir. Bu işlemler, prodizayn’ın güvenilir ve müşteri odaklı çalışmasının en iyi şekil bulmuş halidir. Ahşap Deck, hafif tırtıklı yapısı ile suyu çeker, hızlı bir şekilde süzülmesini sağlar. Zemin sistemlerinin birçoğu üzerine su döküldüğünde kayganlaşır ama ahşap deck serisi, ıslandığı zaman kaymayan ağaçsı yapısıyla ayaklarınızı yere sağlam bastırır, üzerinde güvenle rahatça yürüyebilirsiniz. Bazı zemin kaplamaları güneşe maruz kalınca ısınır ve sizi rahatsız edecek duruma gelir ama ahşap zemin kaplamaları ne kadar güneşe maruz kalırsa kalsın sizi rahatsız edecek seviyeye gelmez. İlkbahar yaz aylarında çıplak ayakla bile ahşap zeminde dilediğinizce gezebilir üzerinde yürüyüş yapabilirsiniz. Ahşap, teninize zarar vermez aksine doğal yapısıyla negatif enerjinizi emerek rahatlamanıza olanak sağlar.

Ahenkli ahşaplar

Ahşap zemini su bazlı boylar ile dilediğiniz renge, istediğiniz şekilde boyayabilir, ruh halinizi ahşap zemine yansıtarak eğlenceli anlar yakalayabilirsiniz. Ahşap zemin üzerinde çizim yaparak havuz kenarında bir konsept oluşturabilir misafirlerinizle tadını çıkartabilirsiniz. Ahşapların, hava şartlarına ve kullanımına göre bakımı yapılması gerekmektedir. Yer döşemelerinin bakımı ağaç türlerine göre değişmekle birlikte ilkbahar ya da sonbahar dönemlerinde yapılmalıdır. Bu dönemde yapılan bakım sonrası uzunca bir süre (1 buçuk yıl) silme işlemine ve yağlamaya gerek kalmaz.

Havuz dışında eviniz için ahşap yer döşemeleri yaptırmayı düşünüyorsanız Ahşap Zemin Hakkında 6 Gizli İpucu! yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı