Kompozit Deck Nedir?

 

Artık iç mekanlardaki parkeler, zemin kaplama ürünlerinin yanında dış mekanlardaki zemin döşemeleri de büyük önem arz ediyor. Özellikle bahçesi, balkonu, havuzu veya dış mekanda işletmesi olan kişiler için bu alanlardaki zemin kaplaması büyük önem arz ediyor. Bu mekanlarda trafik yoğun olacağı için ve kötü hava koşullarına maruz kalacağı için kullanılan zemin ürününün de dayanıklı ve estetiktik olması en önemli kriterlerdendir. Bu yazımızda sizlere tüm dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilecek bir zemin döşemesi ürünü olan kompozit deck ürününden bahsedeceğiz.

Kompozit deck, ahşap tozu ve PVC gibi ürünlerin karışımı sonucu elde edilen dayanıklı ve estetik bir zemin sistemidir.

 

Kompozit Deck

 

Kompozit Deck Özellikleri

- Kompozit deck özellikle havuz kenarlarında ve bahçelerde kullanılır.

- Kompozit deck içerisinde ağaç kullanılmayan talaştan yapılan bir ürün olması sebebiyle şeklinde bozulma yapmaz.

- Oldukça dayanıklı olması ve kötü hava koşullarından hiçbir şekilde etkilenmemesi sebebiyle sıklıkla tercih edilen bir dış mekan zemin kaplama ürünüdür.

- Pvc gibi dayanıklı ürünlerden yapılan bir zemin kaplama ürünü olması sebebiyle oldukça fazla dayanıklı bir üründür.

- Montajı da sökülmesi de kolay ve pratik bir ürün grubudur. Dilenirse söküdükten sonra başka bir mekanda da kullanılabilir.

- Kompozit deck ürünü üretiminde geçirdiği işlemler sayesinde havuz kenarında bile kullanılsa küf oluşumu, çürüme, yosun gibi durumları meydana getirmez. Ayrıca yanma gibi tehlikeli durumlar da geçirmez.

- İçerisinde bulunan mantar önleyici bileşenler sayesinde mantar oluşumuna izin vermez. Antibakteriyel bir üründür.

Kompozit deck çevre dostu bir üründür etrafına hiçbir şekilde zarar vermez. Ağaçtan yapılan bir ürün olmadığı için ağaç kesimini de engelleyen bir üründür.

- Kompozit deck ürünü uzun yıllar kullanılabilen bir ürün grubudur.

- Bu ürün grubu ne kadar ıslanırsa ıslansın sudan hiçbir şekilde etkilenmez.

- Kompozit deck ürünü yıpranma yapmaz bu yüzden sürekli bakıma ve boyaya da ihtiyaç duymaz.

 

Havuz Kenarı Kompozit Deck

 

Neden Kompozit Deck Tercih Etmeliyiz?

Kompozit deck ürününün insana ve çevreye hiçbir şekilde zararı olmaz. Senelerce kullanılabilen bir üründür fakat taşınma durumunda sökülüp başka bir yere montajlanabilir. Her dış mekana uygun bir ürün olması da kullanışlılığının en büyük göstergesidir.

 

Kompozit deck ürünü nedir, ne değildir bu yazımızda sizlere kısaca bahsettik. Dış mekan kaplamalarıyla ilgili daha fazla bilgi almak için  “Ahşap ve Kompozit Deck Arasındaki Fark” adlı yazımıza göz atın.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı