Yazlık Evler İçin En Uygun Yer Döşemesi

Yazlık evler bulunduğu bölgeden dolayı sürekli nem ve rutubetin içerisindedir. Bu sebeple duvarların izolasyonu kadar yer döşemelerinin izolasyonu da çok önemlidir. Yazlık evlerde kullanılacak yer döşemesinin kabarma yapmaması, nem ve rutubete karşı dirençli olması gerekmektedir.

Bu konuda maalesef ahşap türleri biraz yetersiz kalmaktadır. Yapısı itibariyle nem ve rutubete dayanıklı olan ahşap ürünleri yazlık evlerdeki nem ve rutubetten minimum derecede etkilenir. Bu sebeple sizin için en doğru çözüm PVC Zemin Kaplamalarıdır.

PVC Zemin Kaplamaları yaygın deyimiyle ‘Vinil’, petrol (veya doğalgaz) ile tuzdan oluşan bir polimer türüdür. Bu polimer çeşitli katkı maddeleri ile harmanlandıktan sonra yüksek sıcaklıkta şekillendirilerek plastik haline getirilir.  Bu yüzden PVC Zemin kaplamaları sudan, nemden ve rutubetten etkilenmez. PVC Zemin Kaplamaları, yazlık evleriniz için tavsiye edebileceğimiz en uygun yer döşemesidir.

 

Yazlık Evlerde Zemin Kaplama

 

PVC Zemin Kaplamanın Avantajları

 1. * Yoğun trafiğe karşı oldukça dayanıklıdır. 
 2. * Sudan etkilenmez.
 3. * Leke tutmaz.
 4. * Uzun süre kullanılabilir hatta ömürlüktür.
 5. * Anti- bakteriyeldir.
 6. * Ürün yelpazesi oldukça geniştir.
 7. * Renk ve desen çeşitliliği çoktur.
 8. * Yıllarca masraf gerektirmeden kullanılabilir.
 9. * Hızlı ve kolay döşenir.
 10. * Diğer yer döşemelerine göre en ekonomik zemin kaplamasıdır.
 11. * Şık ve modern bir görünüme sahiptir.
 12.  
 13.  

Yazlık Evlerde Yer Döşemesi

 

Neden PVC Zemin Kaplama?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi nem ve rutubetten etkilenmeyen PVC Zemin Kaplamaları, yazlık evlerde kullanılabilirlik bakımından pek çok özelliğe sahiptir. Kullanım kolaylıkları yanında göz zevkinize de hitap eden PVC Zemin Kaplamaları, renk ve desen çeşitliliği ile evinizin tasarımına ahenk katar.  Üstelik doğal görünümlü model ve desenleriyle de özelleştirebileceğiniz PVC Zemin Kaplamalarını dilediğiniz gibi seçebilirsiniz. Bu yönüyle birçok farklı mekânda tercih edebileceğiniz PVC Zemin kaplamaları, tasarımınızı tamamlayarak estetik beklentilerinizin karşılanmasına da olanak sağlar.

PVC Zemin Kaplamalarının üzerinde durulacak pek çok özelliği var ama biz burada yazlık evler üzerinden düşündüğümüz için nem ve rutubete dayanıklı olmasını ve modern bir görüme sahip olmasını ele aldık. Eğer PVC Zemin Kaplamalarının Avantajları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz “PVC Zemin Kaplama Neden Bu Kadar Avantajlı?” başlıklı yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı