Laminat Parkeler Söküldükten Sonra Başka Bir Yerde Kullanılabilir mi?

En çok kullanılan zemin kaplama malzemelerinden laminat parke ve lamine parkelerin söküldükten sonra başka alanlarda kullanılabilir mi kullanılamaz mı sorularına cevap olarak anlatmaya başlayalım.

Laminat parke döşeme sistemlerinden tercih edebileceğiniz seçenekler çoğaldı ister yapıştırmalı sistemi tercih edin isterseniz de kilit sistemini tercih edin. Kilit sistemleri adının sektörde yeni duyurmuş olup yapıştırma laminat parkeler ilk çıkan parke döşeme türlerindendir.

kilit sisttem laminat parke

 

Laminat parkelerde yapıştırma sistemi pek tercih edilmemektedir. Nedeni ise, söküldükten sonra çöp olmasıdır yani hiçbir alanda geri dönüşüm olarak kullanılamamaktadır. Fakat yeni popüler olan zemin kaplamasında en çok tercih edilen döşeme türü ise kilit parkelerdir. Sudan etkilenmiş ya da kenarlarında açılmalar olmuş laminat parkelerinizde kilit sistemi mevcut ise sökümü yapıldıktan sonra yeniden başka bir alanda kullanmanız mümkündür.

kilit sisttem laminat parke

 

Sadece bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken birkaç detay var. İlk olarak söküm aşamasın çok ama çok dikkatli olmanız gerekiyor anlık yapılan bir hatadan dolayı parkenizi kullanamayabilirsiniz. Çok narin bir yapıya sahip olan kilit sistemi bilir kişiler tarafından montajı ve sökümü yapılmalıdır. Daha sonra, sökülen laminat parkeleri isteğe göre nereye montaj edilmesi gerekiyorsa sorunsuz bir şekilde tekrar narin hareketlerle montajı yapılabilir. Dikkatli olduğunuz sürece maliyeti olmadan laminat parke değişimi yapabilirsiniz.

PVC Zemin Kaplama

 

Bir önceki yazımız olan Laminat Parke Arızaları ve Tamir Yöntemleri  başıklı makalemizde,

parkelerin sorunları nasıl giderilir bunlardan bahsedilmektedir.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı