Çocuklarımız İçin Zemin Kaplaması Nasıl Olmalıdır

Çocuklarımız geleceğimizin en önemli değerleridirler onları sürekli korumak ister ve bu doğrultuda çaba gösteririz, fakat bazen unuttuğumuz faktörlerde olabiliyor çocuklarımızı korumak için yer ile temas eden veya önceden temas halinde bulunan eşyaların yada daha da küçük yaşta olan çocuklarımız için yere düşmüş yiyecek yada herhangi bir nesne ile temasını hemen keseriz.

Durum böyle iken zemin döşemelerin yapısı ve özellikleri büyük önem taşımaktadır. Şimdi; Çocuklarımız için zemin döşemeleri nasıl olmalıdır ? Nasıl temizlenmelidir ? Renkleri neye göre seçilmelidir ? Çocuklarımız için zemin yapısının renkleri ne anlam taşır ? Tüm bu soruları cevaplandıralım.

Çocuklarımız için zemin kaplama nasıl olmalıdır?

Zemin döşemeleri deyince aklımıza genel olarak laminat parkeler gelir Türkiye’de de yaygın olarak kullanılan zemin döşemesi laminat parkedir. Ama çocuklarımız için zemin döşemeleri nasıl olmalıdır ? sorusuna laminat parkeler bir cevap yada alternatifi değildir, cevap Lamine parkeler olacaktır. Çünkü lamine parke farklı yapı segmentleri sunmakla birlikte tamamen doğal bir yapı olarak da siz değerli kullanıcılara sunulabiliyor. Tamamen doğal olarak rahatlıkla kullanabileceğiniz lamine parkeler çocuklarınızın gelişime doğal yapısı ile katkı sağlar, toprak gibi vücut da ki negatif elektronları çekerek; sizi ve çocuklarınızın daha sağlıklı ve stressiz bir gün geçirmenize olanak tanır.

Zemin kaplama nasıl temizlenmelidir ?

Zemin kaplamanızı rutin olarak düzenli bir şeklide temizlemeniz gereklidir. Çocuklarımız için zemin döşemesi nasıl olmalıdır ? diye soracak olursanız eğer hali hazırda bir laminat zemin döşemeniz varsa ve onu kullanmaya devam edecekseniz kesinlikle temiz olmalıdır. Doğal olmayan zemin kaplamaları için basit bir paspas ve ağır olmayan temizlik malzemeleri ile temizliğinizi yapabilirsiniz. Lamine parke temizliğinizi yine aynı şekilde paspas ve ağır olmayan temizlik ürünleri ile yapmanız mümkün. Zemin kaplamalarınızı güneşten ve aşırı sıcak maddelerden koruyarak ömrünü uzatabilir ve yıpranmasının önüne geçebilirsiniz.

Çocuklarımız için zemin kaplamalarının renkleri neye göre seçilmelidir ?

Çocuk odanızın rengini zemin kaplamanızın renklerine göre boyamalı ve desenlerinizi zemine uygun bir şeklide yapmalısınız. Örneğin bej rengi bir zemin kaplamasına sahipseniz duvarlarınızın rengini zemin renginden daha açık bir tonda renklendirebilir ve odaya bir ferahlık katabilirsiniz. Aynı zamanda duvar rengini zeminin renginden daha açık tonlarda boyamak odanızın daha büyük ve ferah bir hal almasını sağlayacaktır.

Çocuklarımız için zemin yapısının renkleri ne anlam taşır ?

Zemin yapısı ve renkleri içinde bulunduğumuz durumlar ile değişiklik göstermekle beraber insan psikolojisini etkiler. Örneğin içinde bulunduğunuz evin yada her hangi bir ortamın zemin kaplama renklerinin koyu kahverengi yada kahverenginin tonlarının olması ortama doğal bir hava verilmesinin sağlanmasının  bir sonucudur. Samimiyet ve sıcak bir ortam sağlanması için genelde toplantı odalarının zemin kaplamalarında kahverengi ve tonları tercih edilir. Çocuklarımızın da aynı bilinçle yetişmelerini istediğiniz tarz ve bilinçle renklerin psikolojiye olan etkilerini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı