Ahşap Deck Yapısı ve Kullanım Alanlarıyla Özellikleri

Ahşap Deck’in yapısı ve özellikleri

Ahşap Deck kısaca; istenilen ağaçların yanı sıra, eğzotik ağaçlardan, sarı çami ladin, meşe gibi farklı ağaçlardan üretilmektedir. İstek ve model gibi etkenlerle de işlem görmüş ahşap deckler kullanılır ve tavsiye edilir.

Havuz kenarlığı, bağ, bahçe, teras, hamam, sauna, küvetler, yürüme yollarına yani sıvı ile temas halinde bulunacak her türlü alanda rahatlıkla kullanılır.Toprak ile temas halinde bulunmadığı her alanda ve dış cephe kaplamalrında bile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ahşap döşemeler ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Ahşap Deck Özlellikleri;

* Sudan etkilenmez;

Ahşap deck, toprak ile temas halinde olmadığı her alanda üstün fayda sağlar bunlardan biriside su geçirmez olması ve sudan etkilenmemesidir. Özellikle havuz kenarlarında çok tercih edilir.


* Yoğun dokuya sahiptir.


* Hava koşullarından etkilenmez;

Dış cephe kaplaması olarak bile kullanılabilen ahşap deckleri dört mevsim gönül rahatlı ile kullanabilirsiniz, özel desenleri ile bilrkikte her alana ve ortama farklı bir görünüm kazandırır.


* Uygulandığı yerde bükülme ve çekme olmaz.


* Kurtlanma, böceklenme yapmaz;

Maruz kaldığı tüm sıvı ve hava kurşullarına karşın nitelikli yapsı sayesinde kurtlanma ve böceklenme yapmaz.


* Uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir.


* Hava koşullarından etkilenip şişme yapmaz.Ahşap Deck Kullanım Alanları;* Cafe, Otel, Restaurant,Villa vs mekanların bahçe ve teras zeminlerinde.


* Ev ve otellerin banyo ve dus zeminlerinde kullanıma uygundur.


* Dış cephelerde kullanılabilir.


* Açık ve Kapalı mekanlarda.


* Yüzme havuzları, deniz kenarlarında.


* İskele zeminlerine, güneşlenme terasları;

Tuzlu su yapısına ve kavurucu sıcaklara hayatın neredeyse tüm zorluklarına kolayca karşı koyabilen ahşap deckler nerede ihtiyacınız varsa orada sizin için hizmete hazır.


* Balkonlar, saunalar, soyunma odaları,


* Çocuk bahçelerinde kullanılır;

Çoğu zemin kaplama bazı kimyasal işlevlerden geçer ve kullanıma sunulur ama bunların yan sıra tamamen doğal ve hiç kimyasal ve kimyasal işlev görmemiş zemin kaplamadarda bulunur, bunlardan birisi de ahşap decktir. Çocuklarınızın sağlığını olumsuz etkilemez.


* Plaj ve bahçe yürüme yollarında.


* Çardak ve pergola zeminlerde.


* Tüm ıslak zeminlerde kullanılabilir.Ahşap Deck Kullanım Alanları

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı