Zemine Göre Mobilya Nasıl Seçilir?

Zeminine göre mobilya seçerken uygulamanız gereken bazı püf noktalardan bahsedeceğiz.

Dekorasyonda ilk olarak mekânın ana katmanı olan zemin malzemesine karar verilir. Çünkü tüm oda bunun üzerine inşa edilir. Oda bütünlüğünü korumak için zemin seçimi çok önemlidir.

Zemini önemli yapan maddelerden diğeri ise zemin, mobilyalar kadar sık değiştirilemeyebilir. Doğru seçimi yapmak için önce mekandaki renklere karar vermemiz gerekiyor. Buna göre zemin için uygun malzeme seçilir.

1.    Açık Renk Zemin Hangi Durumda Seçilir?


Açık renk zemin genelde küçük mekanları olduğundan daha büyük göstermek için kullanılır. Eğer evinizin küçük oluşundan şikayetçiyseniz açık meşe tonlarında uzun parke seçimi yaparak ve mobilya tercihinizi açık tonlardan yana kullanarak evinizi daha geniş gösterebilirsiniz.

2.Soğuk Tonlar Hangi Durumda Seçilir?


Salonlardaki en önemli unsur eşyaların birbiriyle uyumudur. Dekorasyonda uyumu yakalayabilmek için hal, duvar rengi, mobilya ve aksesuarların birbirini tamamlamaları gerekir. Bunlar göz önüne alındığında örnekte gördüğünüz gibi soğuk tonları seviyorsanız, son yıllarda tercih edilen gri parke seçimi yapabilirsiniz.

3.Sıcak ve Doğal Zemin Hangi Durumda Seçilir?


Ahşap ve doğal kaplamalar mobilyaların vermediği samimiyeti bizlere sunar. Bu yüzden ahşap ve doğal kaplama da son zamanlarda çok tercih edilen zemin kaplama seçeneklerinden biridir. Mekan kombinlerinde ahşap tonların kullanarak mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.

4.Duvar ve Zemin Uyumu Nasıl Yapılır?


Konu ne kadar zemine göre mobilya seçmek olsa da unutulmaması gereken bir ayrıntı da duvarlardır. Duvarlar zemine kontrast tonlarında boyanarak veya benzer tonlarda duvar kâğıdı kaplayarak dengeli bir uyum yakalamanız mümkün olur.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı