Türkiye’de En Popüler 6 Banyo Tasarımı

Banyo konusuna giriş yapmadan önce suyun öneminden biraz bahsetmemiz gerekiyor. Maddi kirlerimizden bizi arındıran suyun ilk insandan bu yana günümüze kadar ne kadar değerli olduğunu hepimiz  biliyoruz.Böylesine kutsal ve önemli sayılan bedensel arınma ,artık yalnızca bir ritüel olarak değil bir hijyen ihtiyacı olarak da hayatımızda.Banyo kültürü zamanla, Antik Yunan’ın hamamlarından Eski Roma’nın toplu yıkanma odalarına,Ortaçağ’ın tahta yıkanma teknelerinden ibrik ve leğenlere,Uzak Doğu saunalarından Türk Hamamları’na kadar yol almış ve atık su sisteminin yerleşmesiyle modern ev banyoları formuna kavuşmuştur.Böylesine uzun bir dönüşümün ve önemli bir ihtiyacın sonucu olarak ,evlerde iyi dekore edilmiş ve modern banyolara sahip olmak prestij unsuru olarak görülebiliyor.Peki hayranlık uyandırıcı bir banyo dekorasyonuna sahip olmak için işe nereden başlamak gerekir? Bu soruya verilebilecek en güzel yanıt zevk ve ihtiyaçlarınıza uygun bir banyo dekorasyonu seçmek olabilir.Sizler için banyo dekorasyonunuz için örnek olabilecek birbirinden güzel 7 banyo dekorasyonu topladık.Türkiye’den mimarlar tarafından tasarlanmış bu muhteşem banyo dekorasyonlarına bayılacaksınız.

 

Altın Değerinde Banyo

 

modern ve yalın banyo tasarımları

Bu klasik tasarım,altın renkleri ve göz alıcı işlemeleri ile büyüleyici bir güzelliğe sahip.Tavan,seramik,zemin,kapı ve lavabo tezgahı,her biri ayrı ayrı değerlendirilmesi gereken birer öge olarak karşımıza çıkıyor.Saraylara layık bir banyo dekorasyonuna sahip olmak istiyorsanız bu tasarımdan ilham alabilirsiniz.

 

Banyoda Ahşap Şıklığı

Altın gibi bir banyo tasarımı

Küvetin bulunduğu alanı banyonun diğer alanlarından ayıran bu ahşap dekorasyon banyoya canlılık ve güzellik kazandırmış.Beyaz ve parlak yüzeylerin,ahşapla ve başarılı bir bitkilendirme ile buluşturulduğu büyüleyici bir dekorasyon yaratılmış.

 

Muhteşem Ferahlık Duygusu

Ahşap şıklığına en güzel örnek banyolar

Mermer desenli seramiklerin beyaz ve siyah renklerle birleştirildiği bu dekorasyonda çift lavabolu siyah tezgah ve pırıl pırıl duşakabin göze çarpıyor.Ayna ve cam malzemeler ile aydınlık kazandırılan mekanda hem beyaz hem de sarı ışıklandırmalar kullanılarak derinlik oluşturulmuştur.Seçilen aksesuarlar da bu modern dizayna doğal bir sıcaklık katmış.

 

Benzersiz Detaylar

Kusursuz banyo tasarımı  Ferahlık verir

Dışarı bakan cam cephesiyle sıradışı özelliğe sahip olan bu banyo kapalı mekanda açık hava keyfi arayanlar için ideal bir dekorasyon olabilir.Duvar dekorasyonu ve bitkilendirmesi ile özgün bir çizgi yakalayan bu dizaynı keyifle kullanabilirsiniz.

 

Beyazın Büyüsü

Beyaz renkli banyo dekorasyonu

 Banyo dekorasyonu için kullanacağımız alan yeterince geniş değilse size tavsiye edebileceğiniz ilk dekorasyon bu olacaktır.Beyaz bir fon ve bembeyaz bir çehreye sahip olan bu dekorasyonda ferahlık ve aydınlık ilk göze çarpan özellik oluyor.Açık gri tonları ile canlandırılan dekorasyon pırıl pırıl bir görüntüye sahip.

 
Muazzam Bir Güzellik
 
Beyaz renklerin kullanıldığı bir banyo örneği

 Banyo dekorasyonunda modern ve minimal yaklaşımlar size sıkıcı geliyorsa ve daha ihtişamlı tasarımlar görmek istiyorsanız bu banyoya dikkatinizi verin.Siyah ve beyaz renklerin ultra parlak yüzeylere gözden kaçırılmadığı büyüleyici bir banyo dekorasyonu.

Bu banyo dekorasyon örneklerini beğendiyseniz  , Banyoda Mükemmelliğin Püf Noktaları Makalemize de göz atmalısınız.

 

 

 

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı