Şirketler İçin En Uygun Yer Döşemesi

 

İş yerlerimiz, ofisimiz, şirketimiz bizler için her açıdan önemli. Son yıllarda çalışma alanlarının tasarımı da bu sebepten dolayı önem kazandı. Motivasyon dahil her noktaya olumlu artısı olan iç mekan tasarımları büyük önem kazandı. Bu sebeple bir şirketin veya ofisin iç mekan tasarımlarıyla birlikte doğal olarak zemin kaplaması büyük önem arz etmeye başladı. Hal böyle olunca birçok şirket veya ofis sahibi yer döşemesinde hangi ürünü kullanacakları konusunda kararsızlık yaşamaya başladı. Çünkü her zemin kaplama ürününün kullanım alanları değişiklik gösterebiliyor. Bu yazımızda iş yerleri ve şirketler için en uygun yer döşemesinden bahsedeceğiz.

 

İş yerleri ve özellikle şirketler genellikle yoğun trafiğin olduğu ve ayakkabıyla üzerine basılan mekanlar. Bu yüzden şirketler için zemin kaplamasının dayanıklı ve kullanışlı olması büyük önem arz ediyor. Bu özellikler göz önüne alındığında da şirketler için en uygun zemin kaplama ürününün PVC zemin kaplama diğer adıyla vinil kaplama olduğunu görüyoruz. Şimdi sizlere PVC zemin kaplama nedir, ne değildir bunlardan bahsedelim..

 

PVC Zemin Kaplama Nedir?

Pvc zemin kaplama, yumuşak bir yapıya sahip olan, bu yüzden de zemine deri gibi adapte olan dayanıklı bir yer döşemesi ürünüdür.

 

Pvc zemin kaplaması

 

PVC Zemin Kaplama Avantajları

- Yumuşak ve esnek yapısı sayesinde her türlü zemine deri gibi adapte olan bir üründür.

- Oldukça dayanıklı bir zemin kaplama ürünüdür. En sert darbelere karşı bile dayanıklıdır.

- Yoğun trafiğin olduğu mekanlarda bile yıpranma yapmaz.

- Bakımı neredeyse hiç olmayan bir üründür böylece vakit kaybı yaşamanızı önlemiş olur.

- Uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilen bir üründür. En az 25 yıl ömrü vardır.

- Renk ve desen çeşitliliği oldukça fazladır. Her zevke ve tarza PVC zemin kaplaması bulmak mümkündür.

 

Pvc zemin kaplama

 

- PVC zemin kaplama ürünü yüzeyindeki küçük dözenekler sayesinde kayma riskini azaltır.

- Diğer ürünlere ve fayans zemine nazaran daha yumuşak yüzeyi olan bir ürün olduğu için tabanları yorma riski daha azdır.

PVC zemin kaplama ürünü temizliği kolay ve zahmetsiz bir üründür. Böylece yoğun trafikten dolayı zemini oldukça kirlenen şirketler için kolaylık sağlar.

- Renk ve desen çeşitliliğinin yanında özel baskıların da yapılmasının mümkün olduğu bir üründür.

- PVC zemin kaplama ürünü uygun fiyatlı bir zemin kaplama ürünüdür. Tüm bu özelliklerin yanında fiyat uygunluğunun olması ürünün her geçen gün tercih edilmesinde büyük etken oluyor ve popülaritesini arttırıyor.

Bu yazımızda sizlere PVC zemin kaplama ürününden bahsettik bu ürünü kaplatmadan önce dikkat edilmesi gereken unsurları öğrenmek için "PVC Zemin Kaplaması Döşemeden Önce Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar" adlı yazımızı okuyun. 

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı