PVC Zemin Kaplamasının 10 Avantajı

PVC Zemin Kaplamasının 10 Avantajı

Pvc zemin kaplamasını günlük hayat içerisinde birbirinden farklı bir çok avantajı vardır. Bu avantajların bazılarını fark eder bazılarını fark etmeyiz, bu yazımızda bilinen, bilinmeyen, fark ettiğimiz, fark etmediğimiz tüm avantajlara göz atacağız.

  • Kolay Temizlik
  • Parlaklık
  • Geniş Kullanım Ağı – Alanı
  • Dayanıklılığı
  • Esnek yapısı
  • Renk
  • Desen
  • Yıpranmaya Karşı
  • Büyük Alan Çözümü
  • Kilit Sistemleri

Kolay Temizlik

Pvc zemin kaplamlarının belki de en önemli özelliklerinden birisi kolay temizlenmesidir. Neredeyse tüm leke ve kirler bir paspas tarafından kolayca temizlene bilir.

Parlaklık

Temizlikten sonra ki aşama olarak gelen parlaklık bir temizlik göstergesidir. Basit temizlik malzemeleri ile kolayca parlayan yapıları pvc zemin kaplamalarının başlıca tercih nedenlerinin başında gelir.

Geniş Kullanım Ağı – Alanı

Kullanım alaları ne kadar büyük ve çeşitli olursa olsun, dünyanı her yerinde tercih edildiği için pvc zemin kaplamalar her alan için tasarlanmış ve geliştirilmeye hazırdır. Her ortama uyum sağlamaları ile ünlüdürler diyebiliriz.

Dayanıklılığı

Pvc zemin kaplamasının tüm dünyada kullanılmasının nedenlerinden birisi de bilindiği üzere dayanıklılığıdır. Bazı modellerinde noktasal basınç alanlarının dayanıklılığı 1500 kg ‘ye ulaşabilmektedir.

Esnek Yapısı

Dayanıklılık için olmazsa olmaz bir temel yapı taşı olan esneklik, en ağır yüklerde bile zemin kaplamasının kırılmadan kendini korumasını sağlar ki asıl güç işte burada ortaya çıkar. En ağır yüklere dayanmak, karşı koymak için esneklik olmazsa olmazdır.

Renk

Pvc zemin kaplamada renk denildiği zaman akıllara çoğunlukla bej ve kahverengi tonları gelir. Zaten en çok tercih edilen renklerde bunlardır, ama pvc zemin kaplamalarında renk sınırı yoktur istediğiniz her renk skalası mevcut ve kullanıma hazırdır.

Desen

İster ahşap desen, ister taş desen seçin seçiminiz ne olursa olsun evinizin yapısına tamamen uyum sağlar.

Yıpranmaya Karşı

Pvc zemin kaplamalar neredeyse her türlü kombinasyonlara göre, yıpranmaya karşı dayanıklıdır. Trafiği çok olan tüm alanlarda pvc zemin kaplamalar tercih edilir. Uzun yıllar boyu sürekli ve akışkan trafiği karşı dayanıklıdırlar.

Büyük Alan Çözümü

Trafiği çok olan yerler genellikle halka açık yerler olmakla beraber hava alanları, alış veriş merkezleri, mağazalar, cafe ve restoranlar olabiliyor. Bu tür yerlerde görüntü her şey demek olduğu için kesinlikle kaliteli pvc zemin kaplama kullanılır.

Kilit Sistemleri

Pvc zemin kaplamaların avantajlarında biriside hızlı ve kolay montajını sağlayan üstün teknoloji kilit sistemleridir. Bu sayede zamandan tasarruf ederek en iyi kalitede zemin kaplamayı en kısa sürede edinirsiniz.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı