Pvc ve Purline Arasındaki Fark

 

Son zamanlarda bizlere en çok sorulan sorulardan biri Pvc zemin kaplama ve Purline organik zemin çözümlerinin arasındaki fark. Bu iki ürün de görünüş olarak birbirleriyle hemen hemen aynı. Teknik özellikleri bilinmediğinde bu iki ürün oldukça fazla karıştırılabiliyor. Bu yazımızı iki ürünün de farklarını göz önünde bulundurarak hazırladık. Detaylarını da anlatacağız fakat bu iki zemin kaplama ürününün arasındaki temel fark doğallık. Bu cümleden kastımızı detaylara indiğimizde çok daha iyi anlamış olacaksınız sevgili okurlar.

 

Pvc Zemin Kaplama

 

Pvc Zemin Kaplama

 

Bir çoğumuzun biraz daha fazla bilgi sahibi olduğu Pvc zemin kaplama ürününden başlayalım. Bu yer döşemesi ürününü birçoğumuzun bilmesinin sebebi okullarda hastanelerde ofislerde evlerde ve birçok alanda oldukça yaygınlaşmış olmasıdır.

Pvc zemin kaplama ürünü oldukça dayanıklıdır.

Esnek bir üründür ve döşenmesi kolaydır.

Her renk ve desene sahiptir.

 

Purline Organik Zemin Çözümleri

 

Bu ürün ise son yılların en mükemmel yer döşemesi ürünleri arasında yerini alıyor. Pvc zemin kaplama gibi oldukça dayanıklı olan ve esnek olan bu ürün aynı zamanda her renk ve desene de sahiptir. Fiziksel olarak hemen hemen aynı görünen bu iki yer döşemesi ürününün en temel farklarından birisi doğallık dereceleridir. Purline organik zemin çözümleri doğallığıyla ün salan bir üründür. Yer döşemeleri arasında en kullanışlı ve sağlıklı ürün diyebiliriz. %90 sürdürülebilir hammadde ve doğal dolgu malzemesiyle üretilen bir üründür. Her mekan için uygun olan bu ürün özellikle çocukların sıkça vakit geçirdiği kreşler için ve hijyenin en önemli kriter olduğu hastaneler ve kliniklerde de son yıllarda en çok kullanılan zemin kaplama ürünüdür. Ayrıca bu ürünün evlerin mutfaklarında ve çocuk odalarında da sıkça görmekteyiz. Zamanla popülaritesini kat kat arttıran bu mükemmel ürün kısa zaman içinde bir çok mekanda kullanılan bir zemin kaplama ürünü olarak yerini alacaktır.

Pvc zemin kaplama ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak için Pvc Zemin Kaplama Neden Bu Kadar Avantajlı? adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Ayrıca Purline organik zemin çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için ise “Purline Organik Zemin Çözümleri Hakkında” adlı yazımıza göz atın.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı