Oturma Odası İçin Ev Dekorasyon Fikirleri

Bu sezon oturma odası ev  dekorasyonlarında canlı yeşiller, parlak maviler, morlar, metalik griler çok moda! Dekorasyon ürünlerinde bu renkler sıkça karşımıza çıkmakta.

Elbette ki oturma odasını her sezon moda olan renge göre yenileyebilme lüksüne hepimiz sahip değiliz. Ben de bu nedenle her zaman müşterilerime baştan yapılması ya da yeniletilmesi çok masraflı olan şeyler yerine daha basit değişiklikler yapmalarını öneririm. Oturma odasında mobilyaları, döşemeleri değiştirme; şöminenin etrafını ve pencereleri yenileme gibi büyük değişiklikler köklü ve masraflı değişikliklerdir.

Oturma odasında yapılabilecek düşük maliyetli değişikliklere gelecek olursak örneğin oda farklı bir renge boyayabilir, perdeleri değiştirilebilir, yastıkları ya da odadaki başka aksesuarları yenileyebilir ya da modaya uygun doğal renklerde bir kaç yeni eşya satın alabilirsiniz. Yeni alacağınız eşyaları zaten hoşunuza giden renklerden seçerseniz, uzun süre kullanmaya devam edersiniz.

Şimdi dilerseniz harika renkler kombine edilerek tasarlanmış oturma odalarına ve bu odaların hangi renklerden ilham alınarak hazırlandıklarına bir göz atalım:

  

Oturma_Odası_Dekorasyon

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RENK SEÇENEKLERİ

Oturma_Odası_Dekorasyon,

 

GRİ , KOYU GRİ , AÇIK YEŞİL , YEŞİL

Gri benim için bugünlerde sadelikle eş anlamlı. Gri renginin oturma odası ev dekorasyonlarında çok yaygın olarak rastladığımız bej rengine kıyasla daha canlı ve temiz bir görüntü sağladığına inanıyorum. Yalnız elbet gride bejin sıcaklığı yok bu yüzden griyi ahşap kahverengisi ya da resimdeki sarıya çalan yeşil renkler gibi açık sıcak renklerle kombine etmeyi deneyebilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde gri renginin açıktan koyuya pek çok farklı tonunu kullanarak bir oda tasarladım ve gerçekten de çok orijinal oldu. Siz de odanızda griyi baz alarak, istediğiniz herhangi bir renk ile (hatta bej ile dahi) kombine edebilirsiniz.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı