Ofis Zemin Kaplamaları Hakkında

 

 

Ofis yer döşemeleri, insanların üzerinde en fazla zaman geçirdiği yerlerden birisidir. Kimi zaman evde durduğumuzdan daha çok ofislerde ya da iş yerlerinde dururuz hatta kimi zamanlar günümüzün büyük çoğunluğunu ofislerimizde geçiririz. Haliyle içinde bu kadar çok zaman geçirdiğimiz mekânın dekorasyonundan yer döşemelerine kadar kullanacağımız her malzemeye özen göstermeliyiz.

Ofisler, iş odaklı mekânlar olduğu için sessiz ve sakin olması gerekmektedir. Yani ofiste kullanılacak yer döşemelerinin ses yalıtımını iyi yapması gerekmektedir. Isıyı ileten yer döşemeleri her zaman için bir avantajdır. Üstelik üzerinde uzun zaman geçirileceği için kullanım ömrü uzun ve yoğun trafiğe dayanıklı zemin kaplamaları tercih edilmelidir. Bu özellikler ofiste kullanılacak yer döşemeleri için olmazsa olmaz kurallardır. Bunların yanında ek olarak çizilmelere ve aşınmalara karşı dayanıklı olması ve UV ışınlarına karşı dirençli olması önemli özelliklerdendir. Laminat parke tüm bu özelliklere sahip yer döşemesidir. Ofisiniz için en uygun yer döşemesi olan laminat parkelerin daha birçok özelliği vardır.

 

Ofiste yer döşemeleri

 

Laminat Parkelerin Özellikleri

 1. * Kolay temizlenebilir olması,
 2. * Leke tutmaması,
 3. * Anti-bakteriyel olması,
 4. * Ekonomik olması,
 5. * Temizlik için kullanılan kimyasallara karşı dirençli olması,
 6. * Darbelere ve sarsıntılara karşı dayanıklı olması,
 7. * Sigara külü vb. ateşlerden etkilenmemesi,
 8. * Renginin solmaması,
 9. * Renk ve desen çeşidinin çok olması,
 10. * Kolay monte edilebilir olması,
 11. * Parke plakaları arası açma ihtimalinin olmaması,
 12. * Yürüme sırasında çıkan ses yansımasını engellemesi

 

Ofiste Laminat Parkenin yararları

 

Ofiste Laminat Parkenin Yararları

Ofisinizde kullanacağınız laminat parkeler, ısı ve ses yalıtımını yaparak çalışma verimliliğinizi arttırırken, renk ve desen çeşidi ile mobilyalarınıza ahenk katarak mükemmel bir görsellik sunar. Ofisinizin göz alıcılığı yer döşemenizin mekânla uyumuna ve kalitesine bağlıdır. Bu yüzden biz Wineo Laminat Parkelerini tavsiye ediyoruz. Wineo Laminat Parkeleri tasarım odaklılığı ve dayanıklılığıyla bilinmektedir. Üstelik sert yüzeyi sayesinde darbelerden ve sarsıntılardan etkilenmeyerek uzun süre yeni gibi görünür. Sağlamlığı ve muhteşem tasarımı ile Wineo Laminat Parke, ofisinize gelen müşterileriniz, misafirleriniz ve en önemlisi de kendiniz için mükemmel bir yer döşemesidir.

Laminat parkenin sağlığınıza etkilerini de merak ediyorsanız “Laminat Parke Zemininin Sağlığa Yararları” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı