Mutfak İçin En Doğru Zemin Kaplama

Mutfak İçin Hangi Zemin Kaplama Çözümü?

Mutfaklarımız evimizdeki en önemli yaşam alanlarıdır. Purline ise mutfak için en önemli zemin kaplamasıdır. Yemeklerimizin hazırlanıp piştiği ortamda, yediğimiz içtiğimiz ortamda bulunacak her şeyi en hassas şekilde seçmeye özen göstermeliyiz. Yemeklerin piştiği alanlar sağlık açısından en hijyenik şekilde düzenlenmelidir. Mutfakta kullandığımız lavaboya gösterdiğimiz özen kadar zeminine de özen göstermeliyiz. Mutfak zemininin anti-bakteriyel maddelerden yapılmış doğal yer döşemelerinden oluşmasında fayda var.

Mutfak zemin kaplamasında aradığımız en önemli özellikler kolay temizlenebilir, leke tutmayan ve mikrop oluşumunu önleyen yer döşemeleridir. Bu konuda bize en iyi olanakları sağlayan zemin kaplaması Wineo Purline yer döşemesidir. Wineo Purline gerek mikrop oluşumunu önlemesiyle, gerek leke tutmaz özelliğiyle hijyen konusunda en öncü zemin kaplama çeşididir. Purline yer döşemesinin birçok avantajı vardır. Bunlara maddeler halinde göz atalım.

 

Wineo Purline

 

Purline Parkenin Avantajları?

  • * %100 doğaldır.

  • * Yoğun trafikli ortamlara dayanıklıdır.

  • * Döşemesi hızlı ve kolay bir şekilde yapılır.

  • * İnce yapılı olması sebebiyle tadilat projeleri için oldukça uygundur.

  • * Yumuşak yüzeyi sayesinde üzerinde yürürken ayaklarınızın ağrımasını önler, rahat etmenizi sağlar.

  • * Esnek yüzeyi sayesinde gıcırdama yapmaz, ayak seslerini minimuma indirir.

  • * İsteğe bağlı şekilde kilit sistemli veya yapıştırma sistemli şekilde döşeme uygulanabilir.

 

Wineo Purline

 

Wineo Purline parkeyi yalnızca ev mutfağı için değildir. Özel işlettiğiniz restorandınız, lokantanız, kafeniz veya oteliniz içinde oldukça uygundur. Purline yerine PVC zemin kaplama da tercih edilebilir. PVC, “Poli Vinil Clorür” ün kısaltılmış halidir. Halk arasında yalnızca vinil olarak da geçer. Purline ise Lüks vinil olarak geçer. Bu ikisi arasındaki fark kısaca Purline zemin kaplamasının %100 doğal olmasıdır. İkisi de leke tutmayan, temizliği kolay ve yoğun trafiğe dayanıklıdır fakat yukarıda da bahsettiğimiz gibi mutfak alanlarında hijyen kadar doğallık da önemlidir. Yapay bir ürünün doğal bir ürün kadar sağlıklı olması beklenemez.

Kendi düşüncemize göre mutfak alanında en uygun gördüğümüz ve müşterilerimize önerdiğimiz Wineo Purline hakkında kısaca bilgi verdik. Eğer Wineo Purline zemin kaplaması döşetmeye karar veremediyseniz, Purline zemin kaplamasının ne olduğu hakkında ve nasıl döşendiği hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için “Wineo Purline Zemin Kaplaması Nedir? Nasıl Döşenir?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı