Mutfak için Dekorasyon Fikirleri

Mutfak dekorasyonu ve tasarımı önemlidir. Çünkü evin kalbi burada atar. Tüm ev sakinlerinin toplandığı ortak alanlardan biridir.

Mutfağın bu rolünü kabul ederek mekanı iyileştirmek ve değer vermek için tasarım ve dekorasyon fikirleri sunacağız.

1. Açık hava ile etkileşim

Öncelikle her mutfakta pencere olmalıdır. Bunun dışında sıfırdan bir ev inşa ediyorsanız bahçeyle bağlantılı bir mutfak yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda mutfakta yeşil bitkilerin bulunması sizi ferahlatacaktır.

siyah tonlari mutfak fotograflari

2. Mutfakta minimalizm

Çağın getirdiği aşırılık ve karışıklıktan düzene sokup arınmaktan güzel bir şey yoktur. Mutfağa abartıdan uzak, sade basit ve temiz çizgilerle kendinize özel bir alan haline getirebilirsiniz.

mutfakta minimalizm

3. Açık mutfaklara dokunuş farkı

Modern evlerin birçoğunda açık plan mutfak bulunur. Tabi ki kendi stilinize göre mutfağınızı tasarlayabilirsiniz. Ancak yine de bazı değişikliklerle farkınızı yaratabilirsiniz. Örneğin bir aydınlatma elemanı veya dekoratif bir aksesuarla mutfağınızı kişiselleştirebilirsiniz.

acik modern mutfak

4. Toprak tonları

Toprak tonları bulunduğu alana yumuşak ve huzurlu bir ambiyans katmakta oldukça başarılı bir seçimdir. Sakin bir renk paleti mutfağa eşsiz bir güzellik katabilir.

toprak tonlari mutfak

5. Desenli duvar kaplamaları

Mutfağı kişiselleştirmenin farklı bir yolu da duvara desenli duvar kaplaması yaptırmaktır. Bu sayede mutfağınızın havasını değiştirmiş olursunuz. Desenli duvar kaplamalarında gözü yormayan ve açık tonlu bir kaplama seçmeniz mutfağınızı hoş gösterecektir.

desenli duvar kaplama

6. Göz alıcı zemin

Mutfağınızı değiştirmeye zeminden başlayabilirsiniz. Göz alıcı bir kaplama kullanarak mutfağınızı olduğundan büyük gösterebilir, büyük görsel değişikliği sağlayabilirsiniz.

goz alici zemin

7. Metalik tonlar

Günümüzde beyaz eşya dediğimiz buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi elektronik eşyalar metalik tasarımlara dönüştü. Mutfağınıza açık tonlar ve şeffaf materyaller uygulayarak metalik vurguyu arttırabilirsiniz.

metalik tonlar

 

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı