Misafir Odası İçin En Uygun Parkeler

Özellikle Türk toplumunda eve gelen misafir büyük önem arz eder ve gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlamak isteriz. Dışarıdan herhangi biri evimize geldiğinde onu hoş karşılamak amacıyla ağırlayacağımız odayı da özenle dekore ederiz. Seçtiğimiz mobilyadan dekor ürünlerine ve zemin kaplamaya kadar birçok faktör odaya farklı bir hava katabilir. Misafir odasındaki tarzımız ne olursa olsun tamamlayıcı detaylarla herkesin gözüne hoş gelecek bir misafir odası dekore etmek mümkündür. Açık renklerin hakimiyeti, koyu renklerin hakimiyeti, sade misafir odası dekorasyonu veya klasik misafir odası dekorasyonu.. Tüm mobilyaları ve dekor ürünlerini kendimize göre seçsek de yer döşemesi bizim zevkimize göre olmadığı sürece ve kaliteli olmadığı sürede odadaki onca güzel parçanın içinde emanet ve uygunsuz bir görüntü verir. Bu nedenle sizlerle misafir odaları için hangi zemin kaplama ürününü ve odanın tarzına göre nasıl bir model seçeceğiniz hakkında fikir verici bir yazı derlemeye karar verdik.

 

Laminat Parke ve Sade Misafir Odası

Laminat Parke ve Sade Misafir Odası

Öncelikle odaya bakınca insanın içini açan bir dekorasyona ve renklere sahip bir odayla başlayalım.  Beyaz ve krem renklerin hakim olduğu bu odada renkli yastıklar ve koyu renk zemin odaya sıradanın dışında olan bir hava katmış. Kullanılan dekorasyon ürünleri ve mobilyalara tek başlarına baktığımızda misafir odası için mütevazi gibi görünse de kullanılan koyu renk zemin kaplama halının ve odadaki tüm eşyaların kendini göstermesini sağlamış. Bu tarzda odalar için koyu renkli ve sade desenlere sahip bir laminat parke kullanımı oldukça uygun ve yerinde olacaktır. Bu tarzda bir laminat parke ürününü Wineo 500 Medium serisinden bulabilirsiniz. 

 

Lamine Parke ve Samimi Misafir Odası

Lamine Parke ve Sade Misafir Odası

Şimdi gelelim şöminesinden antika dekor ürünlerine kadar insanın içini ısıtan bu samimi misafir odası tasarımına. Şöminenin önünde duran çömlek ve yerdeki geleneksel desenleri olan küçük kilim, şöminenin üstündeki tablo ve sehpanın üzerindeki çiçek ve birçok dekor ürünü insanın içini ısıtacak nitelikte. Odanın zemin kaplaması ise odaya oldukça uygun olan doğal bir renk seçilerek kullanılmış. Bu şekilde doğal tasarımı olan odalar için de doğal bir zemin kaplama ürünü olan lamine parke en uygunu olacaktır. Doğal desenlere ve renklere sahip tasarımlara Berry Alloc Cosmo koleksiyonundan bakabilirsiniz.

 

Laminat Parke ve Modern Misafir Odası

Şimdi ise geleneksel ve modern tarzın bir arada kullanıldığı bu iç açıcı misafir odasını inceleyelim.. Odadaki klasik modele sahip oturma grubu kendi rengindeki dekorasyon ürünleriyle kombinlenmiş. Odada göz yormayan ve klasik bir oturma grubuna sahip olmasına rağmen dinlendiren şey zemin kaplaması dahil tüm renklerin aynı tonda kullanılmasıdır. Bu odada zemin kaplamasının aynı tonlarda açık bir renk seçilmesi en doğru tercih olmuş. Böyle bir oda için laminat parke ürün grubu da oldukça uygun olacaktır. Sade ve açık renklere sahip bir laminat parkeyi Wineo 300 serisinden bulabilirsiniz.

 

Lamine Parke ve Klasik Misafir Odası

Şimdi ise oldukça şık ve klasik bir misafir odası tasarımı görüyoruz. Klasik modeldeki koltukların ve sehpanın etrafının altın kaplama olması odanın en dikkat çeken öğelerinden biri. Duvarlar da koyu renk kullanılırken, mavi renk mobilyaların kendini göstermesi için zemin kaplama açık bir renk tercih edilmiş. Açık renklerde ve ara ara yerlerde eskitme desenleri olan lamine parke ürününe Berry Alloc Noble koleksiyonundan ulaşabilirsiniz. 

 

 

Zemin kaplama yaptırırken laminat parke almaya karar verdiyseniz daha ayrıntılı bir bilgi almak için Laminat Parke Hakkında Bilinmeyenler adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Eğer zemin kaplama yaptırırken lamine parke almaya karar verdiyseniz ise Berry Alloc Lamine Parkeler Hakkında yazımıza göz atabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı