Lamine Parke Faydaları

Yıllardır yer döşemesinde kullanılan lamine parkenin kullanıldığı malzemelerden ve imal edilme şekillerinden dolayı evimize, iş yerimize ve en önemlisi bize bir çok faydası vardır. Kullanıldığı malzeme diyoruz çünkü meşe,  akağaç ve merbau gibi ağaçlardan üretilir ve genellikle üst katmanı için meşe kullanılır. Şimdi lamine parkenin bazı faydalarına maddeler halinde bakalım..

- %100 doğaldır hiçbir zararlı madde ve kimyasal içermez insan sağlığına zararı yoktur üstelik faydası vardır.

- Doğal olduğu için ortama kattığı hava da doğaldır.

- Nefes alır ve ortam ısısının değişikliğinden kolay kolay etkilenmez.

- Bünyesinde toz barındırmaz ve temizliği oldukça kolaydır. 

- Ahşap nemden etkilenir gibi bir algı olsa da nem düzeyindeki değişikliklerden minimum düzeyde etkilenir.

- Tüm dekorasyon türlerine uyum sağlar. İş yerinizde de evinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

- Çizilmeye ve sert darbelere karşı dayanıklıdır, yüzeyi zarar görse bile onarımı oldukça kolaydır. Sistire ve cila işleminden geçebilir. Sistre, parkenin sistre makinesi ile zımparalanıp cilalanması işlemine denir.

- Ortama mükemmel düzeyde bir estetik görünüm sağlar. Lamine parke bu konudaki en iyi parke çeşididir.

- Zemin ömrü bakımından da en iyi parke çeşididir.  Trafiği en yoğun olan alanlarda bile Lamine parkenin kullanım ömrü en az 25 yıldır.

- 3 katmandan oluştuğu için ve bu katmanlar birbirine zıt bir şekilde preslendiği için kötü hava koşullarından kolay kolay etkilenmez.

- Ahşap olduğundan dolayı yüksek frekanslı sesleri emer sakin ve akustik bir ortam sağlar.

- Lamine parke uzun vadede oldukça karlı bir parke çeşididir.

- Her hangi bir acil durum esnasında yanmadan dolayı kaynaklanacak duman ve zehirli gaz seviyesi içerdiği doğal ağaç liflerinden kaynaklı olarak en az seviyede olacaktır.

- Uzun süre nem ve kuru hava ile temas halinde bulunsa bile laminat parke içinde ve dışında su tutmaz ve kırılmalar yaşanmaz.

- Laminat parkeler yeni kilit sistemleri sayesinde hızlı ve zahmetsiz bir biçimde döşenir, istediğiniz zaman yine aynı hızlı ve zahmetsiz şekilde sökülme işlem geçcekleştirir ve bu işlem sırasında kilit sisteminin faydası olarak parkeye hiç bir zarar gelmez. Dilerseniz sökülen parkenizi dilediğiniz başka bir alanda yeniden kullanabilirsiniz.

 

Lamine parkeden daha etkili bir şekilde faydalanmak isterseniz Ahşap ve Fayans Zemin Nasıl Kullanılmalıdır? adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

 

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı