Laminat Parke Zemininin Sağlığa Yararları.

Laminat parke Zemininin sağlığa yararları.

Laminat parke denildiği zaman çok geniş bir yelpazeye sahip bir alan bizleri karşılar, öncelikle bilinmesi gereklidir ki isteğe bağlı olarak parkenizin yapısı ister %100 doğal isterseniz de belirli oranlarda yapay malzemelerden oluşabilmektedir.

Laminat parkeler Türkiye genelinde; yüksek oranlarda ısı kaybını engellemek, yeni bir tarz oluşturmak ya da doğal bir yaşam alanı için tercih edilmezler, bunun yerine eskimiş ve artık kullanılmaz duruma gelmiş zemini gizlemek ya da ondan kurtulmak, gösteriş ve insanlara ayak uydurmak için yapılmış alelacele döşemelerden oluşmaktadır. Hal böyle olunca insanlar arasında Laminat parke denildiği zaman plastik ağırlıklı yapıya sahip olan su ya da nem ile temasta yıpranan zemin kaplamaları gelir.

Peki laminat parkeler gerçekten de halk arasında yaygın olduğu şekilde bir yapıya sahip mi yoksa bizim bilmediğimiz özelliklere de sahipler mi?

Laminat parkeler halk arasında düşünüldüğü kadar zararlı değildirler. Laminat parkelerin sağlığımıza yararlarını kısaca anlatmak gerekirse. Tamamen doğal yapıya sahip olan laminat parkeler gerek toprak gibi elektiriginizi alır gerekse nefes alıp veren yapıları sayesinde alanın içerisinde bir hava oluşturur. Bastığınızda ayağınızın zarar görmesini engelleyecek şekilde esnek yapıları olduğu gibi herhangi bir yangın durumunda duman oluşturmayarak zehirlenmenizi engelleyecek yapılarından, bazen 30 yıl bazen de ömür boyu garantilerine kadar her çeşit ihtiyacınıza göre şekillendirdiğiniz renk ve desen verdiğiniz en yakın temas halinde bulunduğunuz evinizin adeta dışarıya açılan kapılarıdır.

İster ağaç yüzeyli ister yarı ağaç yarı yapay yüzeyli olarak kullanabileceğiniz laminat parkeler son derece yararlı birer yapıdırlar. Parkeler gerekli bulunduğu alanın ısı kaybını minimize etmek için (ki bu size maksimum enerji ve para tasarrufu) sağlar ya da tamamen ısı sorununu ortadan kaldırmak için kullanılabilirken, büyük ya da küçük parçaları sayesinde adeta bir resim gibi işleyeceğiniz bir alanı size sunar. Tamamen doğal liflerden üretilmiş laminat parkeniz size doğal yaşamın keyfini ve hazzını ömür boyu sürme garantisi sunabilir.

Türkiye’de laminat parke kullanımı ve kullanım alanları her geçen gün gelişen inşaat sektörü ile gelişiyor ve büyüyor, laminat parke gerçekten yapının genel şemasına göre uyumlu seçilir ve kullanılırsa evinize ve size değerler sunabilecek potansiyele sahip zemin kaplamalarıdır.

Laminat parke hakkında daha çok bilgi öğrenmek istiyor ve merak ediyorsanız. https://www.prodizayn.com.tr/blog-detay/laminat-parke-hakkinda-en-cok-merak-edilenler/

 

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı