İstanbul Ahşap Deck Modelleri

İstanbul Ahşap Deck Modelleri

Öncelikle ahşap deck nedir bunu öğrenmek için Tıklayınız.

Bu yazı dizimizde ahşap ve kompozit deck ürünleri ayrı ayrı olarak ele alacağız.

Prodizayn ahşap deck 4 ayrı karaktere sahiptir. Bunlar;

» iroko deck

Ağaç türünün en egzotik hali ile karşımıza çıkan iroko, özellikle altın sarısı ve kahve tonlarındaki rengi ile akıllarda kalmayı başarmıştır. Fırınlama yapılarak beli bir nem seviyesine ulaşması sağlandıktan sonra kullanıma hazır hale getirilmektedir. Özellikle peyzaj alanlarında, butik projeler de ve spor salonlarında kolaylıkla karşılaşabilmekteyiz. Kullanım alanları güneşe ve sıcağa dayanıklı olan yerler seçilmesinden ötürü mevsim şartlarına da oldukça dayanıklı bir üründür. Yüksek kalite standartlarına uygun ve uzun ömürlü kullanım vaat eden bu ağaç türü, yıllık bakımları yapıldığı zamanlarda daha verimli olabilmektedir. Dış mekân uygulaması olarak bildiğimiz ve olmazsa olmazlarımız arasında yer alan İroko Deck, tam bir çevre dostu ve görselliği ile de kendine has bir duruşa sahiptir. Tamamen açık alanlarda veya yarı açık alanlarda kullanılması uygun olmakta ve kullanım garantili olarak tavsiye edilmektedir.

» teak deck

Güney Asya ülkelerinden (Burma) Myanmar’da yetişen, dünyanın en değerli ağaçlarından biri olan Teak, kendine özgü doğal yağlı yapısı ile dış mekân hava koşullarına karşı yüksek dayanım göstermektedir.

Eşsiz bal rengi ile dış mekân zeminleri için vazgeçilmez bir üründür. Kullanıldığı alanlarda lüks ve zarafeti yansıtan Novawood Teak Deck’ler, sıcaklık ve nem farklılıklarına uyumu, sert ve dayanıklı yapısı sayesinde kalite ve estetik arayanlar için en doğru seçimdir.

» thermowood çam deck

Çam ağacının geleneksel yapısını inovatif bir çözüm ile mekanlarınıza taşıyoruz. Asırlardır en çok kullanılan ağaç türü olan çam ağacı, Novathermowood işlemi ile dış mekanlarda eşsiz bir güzelliğin yanında optimum fayda sağlar.

Novathermowood çam, budaklı yapısı sayesinde gelenekseli sevenler ve doğal görünümden vazgeçemeyenler için en ideal ve ekonomik çözüm olarak öne çıkmaktadır.

 

» thermowood diş budak deck

Novawood’un yapmış olduğu thermowood işlemi ile dişbudak deck malzemelerinin biyolojik dayanımının en sert hava koşullarında min. 25 yıla ulaştığı tescillenmiştir.

Sert bir yapıda olmasından dolayı novathermowood dişbudak ürünü, yoğun sirkülasyonun yaşandığı dış mekanlarda en iyi alternatiftir.

 

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı