İşletmeler İçin Hangi Zemin Sistemleri Tercih Edilmeli?

İşletmeler İçin Hangi Zemin Sistemleri Tercih Edilmeli?


İşletmeler için en uygun yer döşemesi PVC Kaplamadır. PVC zemin kaplamalarını tercih etmemiz için bir çok sebep var ama öncelikli olarak en çok tercih edilmesinin sebebi; Wineo kalitesini müşterilerimiz için Türkiye'ye taşıyor olmamızdır. 30 yıldan beri öncü olan ve dünyanın 70 ülkesinde müşterisi bulunan Wineo'nun yer döşemelerinin dayanıklılığını ve uygulama kolaylığını Prodizayn olarak sizlere sunuyoruz.


PVC, 2-5 mm arası incelikte olmasına rağmen sert yapısı ve esnekliği ile hem çok dayanıklıdır hem de temizliği kolay ve kullanışlıdır. Bu yönden hastanelerde, kreşlerde, ofis, avm ve spor salonu gibi yerlerde yoğun talep görmektedir. Gelelim PVC zemin kaplamalarını tercih etmemiz için önemli nedenlere; 

  • Renk Çeşidi;

İstediğiniz yerde, istediğiniz şekilde kullanabileceğiniz yer döşemeleri renk çeşitliliği ve sunduğu geniş desen seçenekleri ile mekâna ferah bir hava katarak ruhunuzu tazeler.

 

  • Dayanıklı;

Zemin kaplaması seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli şey ortamın trafik yoğunluğudur. PVC Kaplama, sert ve dayanıklı yapısı ile çizilme ve yıpranma derdini tamamen ortadan kaldırır. Yoğun trafiğe çok dayanıklıdır. Parke gibi sudan etkilenmez, kabarmaz ve ömürlük kullanılabilir.

 

  • Sağlıklı;

Yaşam alanımızda bu kadar sağlıksız ürün varken bu aralar en çok dikkat etmemiz gereken bir diğer konu ise tabi ki sağlık... PVC, toz tutmayan yapısı ile hijyenik ve anti bakteriyel özelliklere sahiptir. Bu özellikleri sayesinde üzerinde bakteri ve haşeraları barındırmaz.

 

  • Kullanışlı;

Çevre koşullarından kaynaklanan aşınmalardan etkilenmeyen PVC zemin kaplamasının bu açıdan bakım maliyeti de düşüktür. Aynı zamanda çevre dostu olan ürünlerimiz doğaya zarar vermez, yeniden işlenebilir ve geri dönüşüme müsaittir. Üstelik üzerine ne dökülürse dökülsün leke tutmaz. Üzerindeki kirleri rahatça arındırabilirsiniz.

Yoğun Trafiğe Dayanıklı


Peki nedir bu PVC zemin kaplamaları?


PVC, ticari mekanlarını yenileyenlerin en çok tercih ettiği zemin kaplamasıdır. PVC Kaplama, yaygın deyimi ile ''vinil'' , (Poli Vinil Clorür) kelimesinin kısaltılmış şeklidir ve petrol (veya doğalgaz) ile tuz' dan petrokimya tesislerinde üretilen, formülü -(CH2-CH2) olan bir polimer türüdür.

İşletmenize PVC Kaplama döşetmeye karar verdiyseniz Pvc Zemin Kaplama Kullanımında Püf Noktalar başlıklı yazımızı okuyarak kullanım kolaylıklarını öğrenebilirsiniz.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı