İlham Veren Tasarımlar

Ev Dekorasyonu

Trend ürüler giyimde olduğu kadar ev dekorasyonunda da mevcuttur. Her dönemin trend dekorasyonları ve tasarımları vardır. Bazen canlı ve parlak renklerin yoğunlukta olduğu dekorasyonlar rövaştayken bazen de koyu ve mat renklerin hakim olduğu tasarımlar mevcut olur. Tabii dekorasyonda da dengeyi sevenler için hem açık hem koyu renklerin bir arada olduğu tasarımlar da oldukça fazla.

Biz ilk olarak gri ve krem rengi pastel renklerin hakim olduğu bu şahane tasarımı inceleyeceğiz.

Yemek masası ve oturma alanı olarak 2'ye ayrılmış bu odada yakın tonlardaki renkler kullanılmış.

Özellikle yer döşemesinin rengi sayesinde gri drama tarzı yapılmış. Gri ve sütlü kahve renklerinin bir arada olduğu yer döşemesi odaya şık bir hava katmış. Kullanılan dekorasyon ürünleri ilk bakışta fazla gibi görünse de renkleri ve tarzlarıyla odada bir bütünlük sağlamış. Odadaki en asil ürünlerden biri ise, çerçevesinde kibar desenleri olan yan yana asılmış 3 ayna.

 

 

Yatak Odası

Yatak odası tasarımlarımızın bizim güne nasıl başlayacağımızda ve günü nasıl bitireceğimizde büyük etkisi vardır. Oda sizin zevkinize ne kadar uyarsa ve estetikliği ne kadar yüksek olursa sizi o derece iyi etkiler. Bu gördüğümüz oda da renkleriyle, tasarımıyla ve büyük boy penceresiyle oldukça iç açıcı.

Bir yatak odasındaki en dikkat çeken tasarım yatak başlığıdır. Odanın tarzını yatak başlığı belirler diyebiliriz. Bu görseldeki yatak başlığı da oldukça sade fakat bir o kadar da şık. Rengiyle odanın havasını değiştiren yatak başlığına halı ve puf eşlik etmiş. Yazımızın başında bahsettiğimiz dengeyi bu odada görebiliriz. Hem koyu renk ahşap dolaplar hem canlı renkler hem de yer döşemesinin açık sade rengi odada bütünlük sağlamış. Ayna nevresim ve abajurda da canlı sarı renklerin kullanımı odaya canlılık katmış.

 

Mutfak Dekorasyonu

Şimdi de naif ve hoş bir mutfak görüyoruz. Pembe, gri ve beyaz rengin hakim olduğu mutfağın sol kısmı çalışma masasına benzetilmiş ve bir şemsiyelik koyulmuş. Bu sayede samimi bir ortam haline getirilmiş. Dolaplar ve bazı dekorasyon ürünlerinin pembe olduğu bu murfakta krem rengi yer döşemesi de oldukça uyum sağlamış. Amerikan tarzı mutfak sandalyesinin ve avizelerin şeffaf olması saydam bir hava katmış. Bu mutfakta pastel mat ve parlak uyumu yapılmış.

2018 yılının dekorasyon ve zemin kaplama trendleriyle ilgili detaylı bilgiye Zemin Kaplamalarında 2018 Yaz Sezonu Trendleri yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 

 

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı