İlham Veren Çocuk Odası Tasarımları

İlham veren çocuk odası tasarımları.

Çocuklarımız bizlerin geleceği ve ülkemizin geleceğinin teminatıdır. Bizler onların rahatı ve konforları için her türlü önlemi ve sorumluluğu üstlenmekteyiz. Prodizayn ailesi olarak onların ihtiyaç ve gereksinimlerini en iyi şekilde gidermek ve karşılamak bizim görev bilinçlerimizden biridir. Bu çerçevede onların  daha rahat ve huzurlu zaman geçirmesi için birkaç öneri listesi geliştirdik, çocuklarımız zamanlarının büyük çoğunluğu odalarında geçirmekteler sağlıkları için zamanlarının büyük çoğunluğunu geçirdikleri odalarının zeminleri büyük önem arz etmektedir öyle ki ilham veren çocuk odası tasarımlarımızın tamamı sağlıklarına katkı sağlayacak öneriler ve bilgilendirmeler ile doludur.

İlham veren çocuk odaları nasıl olmalıdır ?

İlham veren çocuk odalarının zemin döşeme tasarımları odanın rengi ve mobilyaların renkleri ile uyumlu ya da diğer tasarımlara karşı tamamlayıcı olmalıdır. Örneğin odanın ve mobilyaların renkleri mavi ise zemin kaplamanın rengi açık olmalıdır. Ya da tam tersi beyaz tonlarının ağırlıklı olduğu odalarda ilham veren tasarımınız koyu renkli olmalıdır böylelikle hem zemin hem de diğer tasarımların model ve renkleri ön plana çıkar.

İlham veren çocuk odalarında eğer odaya güneş ışığı az geliyorsa zemin rengi açık tonlarda seçilmelidir bu, odanın güneş almadığı zamanlarda bile daha aydınlık olmasını sağlar.

Özel tasarımlı ilham veren çocuk odalarında eğer ışıklandırma sistemlerine önem verecek olursanız açık tonlarda zemin kaplama sistemlerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

İlham veren çocuk odaları temizliği

Çocuk odalarının temizliği üstünde en çok durulması gereken konuların en başında gelmektedir öyle ki temizliği kolay ve zahmetsiz olmalı ama aynı zamanda kolayca kirlenmemelidir. Bunun için PARKE  TEMİZLİĞİ İÇİN FAYDALI İP UÇALRI’na  göz atabilirsiniz. Aynı zamanda zemin kaplama temizliğinin ilham veren çocuk odaları tasarımlarında ne denli önemli olduğunu da unutmamakta büyük önem taşımaktadır. Temizlik beraberliğinde sağlığı da getirmektedir zemin kaplamalar doğal ve sağlığı tehdit etmeyecek olan maddelerden imal edilmelidir en temel kıriter budur.

 Laminat parkenin sağlığa yararları ilham veren çocuk odalarının temellerinden biridir zemin ile temas aşamalarında zeminin çocuklara sunacağı etki değerlidir bunun için LAMİNAT PARKE ZEMİNİNİN SAĞLIĞA YARARLARINI bilmek gerekir.

İlham veren çocuk odası tasarımlarımların da dikkat edilmesi gereken bir diğer unsurda zeminlerin yapılarının ve renklerinin psikolojiye etkileridir.

Artık ilham veren çocuk odası tasarımlarının nasıl olması gerektiğinin temel özelliklerini biliyorsunuz, unutmayın çocuklarımız için prodizany ailesi olarak her zaman yanınızdayız.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı