High Pressure Laminate (HPL) Nedir?

HPL, yani Türkçe adıyla Yüksek Basınçlı Laminat Parke giderek yaygınlaşıyor. Laminat parkelere göre çok daha dayanıklı olan bu parkeler, aşınma ve yıpranmaya karşı direnç gösterir. Sadece yıpranma ve aşınmalara karşı değil, sese karşı da dayanıklı ve yalıtımı yüksek olan laminat parke çeşididir.

Peki HPL parkeler nasıl yapılır?

Hpl Parkeler, çok katı preslerde 170°C ısı altında yaklaşık 70-100 bar basınçla 60-90 dakika süre ile preslenerek elde edilir. . Yüksek basınçlı yüzey, geleneksel laminat zeminlerden iki kat daha kalındır. Yüksek basınçlı laminat plakalarımız piyasadaki en güçlü laminat parkeler olarak sınıflandırılmıştır ve tüm ev ve yoğun trafik alanları için idealdir.

Bu nedenle diğer laminat parkelere göre daha sağlamdır.

Berry Alloc’un High Pressure Laminat parke serileri de dayanıklılığıyla bu anlamda öne çıkıyor. 10 yıl garantisi ve suyu iten nem korumasıyla laminat parkeleriniz ömürlük olarak evinize farklı bir hava katıyor. Berry Alloc’un kendisine ait Silent Akustik Sistemi ile de ses yalıtımı ve oda akustiği ile evinizde size sessiz ve huzurlu bir ortam yaratıyor.

Berry Alloc’un HPL Laminat Parkeleri Hizmet Sınıfı 23 ve 34’ü kapsıyor. Yani Berry Alloc HPL Laminat parkelerini evinizin zemininde, mutfak ve oturma odasında kullanabileceğiniz gibi, ofis, otel, kafe ve mağazalarınızda da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Berry Alloc, HPL Laminat Parke konusunda iki serisiyle öne çıkıyor. Original ve Grand Avenue. Original’de evi için daha klasik bir tarz düşünenlere hitap ederken, Grand Avenue ise daha modern ve yenilikçi bir tasarım ile göz dolduruyor.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı