Eviniz İçin Masrafsız Dekorasyon Fikirleri

 

1. Eski dolaplar için farklı bir renk

 

eski_dolaplar_boyama

Mutfak yahut yatak odası, evinizde eski tip ahşap bir dolap ya da masa varsa canlı bir renge boyayarak yeni bir kişilik kazandırabilirsiniz. Hatta risk alıp mevcut dekorasyonla zıt renkler seçerek. Hem ekonomik hem de uygulaması kolay bir fikir.

2.Mutfak raflarına bir kanca ekleyin

 

mutfaga_kanca_ekleyin

Bunu yaparak hem yer kazanmış hem de hoş bir görünüme kavuşmuş olursunuz. Kadehleri asmak için de yaratıcı bir fikir.

Bazen evinizin duvar renginden, koltuklarınızın şeklinden vb. sıkılabilirsiniz. Bazen de evinizin eşyaları zaman içinde yıpranabilir veya kullanılamaz hale gelebilir. Bu yazımızda gerek salon gerek mutfak ve evin diğer bölümleri için ufak değişiklikler sağlayacak fikirler derledik. Tüm bu fikirlerin ortak noktası aile bütçenizi sarsmadan sağlanabilmesidir.

3.Yaratıcı mobilya fikirleri

yaratici_mobilya_fikirleri

Evinizde küçük bir kitaplık oluşturma için mutlaka masrafa girmenize gerek yok. Kendi duvar raflarınızı yapabilir yahut eski bir mobilyayı kitaplığa dönüştürebilirsiniz. Bunun dışında merdiveni kitaplığa çevirmek de oldukça yaratıcı ve ekonomik bir fikir.

4.Avize ile salonu hareketlendirin

avize_ile_salonu_hareketlendirin

Oturma odanızın dekorasyonundan sıkıldınız mı? O halde yeni bir eşya satın almak kaçınılmaz oldu. Peki ekonomik bir eşya alışverişi nasıl yapılır? Koltukları yahut yemek masasını değiştirmek şüphesiz çok masraflı. Daha ekonomik ve fark edilir bir değişim için salonunuza uygun büyük bir avize alın. Böylece yer işgal etmeden odanın havasını yenileyebilirsiniz.

5.Rengarenk yastıklar yapın

rengarenk_yastiklar_yapin

En ekonomik fikirlerden biri de bu. Zira uygun kumaş ile kendi minderinizi yapmanız mümkün. Özellikle resimdeki gibi beyaz bir koltuğunuz varsa koyu renkli yastıklar çok işe yarar.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı