Eviniz İçin İlham Veren Tasarımlar

 

Her yıl yenilenen, değişen modayla birlikte birçok alandaki trend de değişmiş oluyor. Modanın değişmesi beraberinde giyim sektörü gibi sektörleri de etkilediği gibi mobilya ve dekorasyon sektörünü de oldukça fazla değiştirmiş oluyor. Her yıl yenilenen mobilyalar, yer döşemesi renk ve modelleri, dekorasyon ürünleri… Bu değişen ürünler her sene ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Her sene farklı dekorasyon tarzları moda olduğu gibi bu yıllarda da ahşap yine popülaritesini arttırmış bulunmakta. Birbirinden güzel ve estetik olan ahşap yoğunluğunun olduğu ve zemin kaplamalarının  da oldukça yerinde ve güzel kullanıldığı oda tasarımlarını sizler için araştırdık.

Mutfak Tasarımı

Ahşap Mutfak Tasarımı

İlk olarak sizlere bu Amerikan tarzı mutfağı göstermek isteriz. Modern ahşap kokan bu mutfakta göze çarpan ilk renk kahverengi olmuş oluyor. Modern avizelerin olduğu bu mutfak tasarımında Amerikan tarzı tezgah sayesinde de modernlik tekrar yakalanmış. Mutfaktaki ışıklandırmanın da hem led ışıkla yapılması hem de modern ve minimal bir avizeyle yapılması mutfağın kendi stiline uyum sağlamış. Zemin kaplamadaki ince çizgilerin olduğu zariflik de mutfağa hoş bir hava katmış. Lamine parke ürünü bu mutfak için oldukça hoş bir seçim olmuş.

 

Oturma Odası Tasarımı

Ahşap Oturma Odası Tasarımı

Şimdi ise sanatsallığın ortaya çıktığı bir oturma odası görüyoruz.  Bu oturma odasındaki ilk dikkat çeken durum turuncu ağırlıklı tablolar olacaktır. Pencere kenarında yerdeki kadın objesi de bu konuya vurgu yapıyor. Bu odada tablolar dışında kendini gösteren bir diğer durum ise zemin kaplamasıdır.  Gri ve turuncu renklerin karışık bir şekilde verildiği bu lamine parke yer döşemesi gri de turuncu renklerin hakim olduğu odaya tam olarak uyum sağlamış.

Yatak Odası Tasarımı

Ahşap Yatak Odası Tasarımı

Şimdi ise “burada saatlerce uyumak nasıl güzel olurdu” dediğinizi duyar gibiyim. Tamamen ahşabın kullanıldığı bu oda insanı adeta dinlendiriyor ve huzura kavuşturuyor. Çatı katında olan bu odada hem tavanda hem dolapta hem de zemin döşemesinde ahşap kullanılmış. Odanın birkaç farklı renginin hakim olduğu ahşaplara nazaran tek renk ve tavana göre açık renk bir ahşap tercih edilmiş. Işıklandırmaların enerjik bir tarzda yapılması da ortamla bütünleştiğinde tasarım bir oda yapmış.

Bu üç oda tasarımına baktığımızda da en büyük ortak özellik olarak sıcaklık görüyoruz. Lamine parkenin yani Ahşabın doğası gereği girdiği ortamda vermiş olduğu bir sıcaklık ve sakinlik hissi vardır. Fiziksel olarak da bunu sağlar aslında. Çünkü ahşap yüksek frekanslı sesleri emen ve ortama sakin, huzurlu hava katan bir zemin kaplama ürünüdür.

 

Birbirinden popüler tasarımların devamını görmek için “İlham Veren Tasarımlar” adlı yazımıza göz atın.

 

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı