Eviniz İçin En Uygun Laminat Parke Seçimi

Evinizi gösteren en önemli unsurlardan biri parkedir. Evinizi istediğiniz görünüme parkeyle kavuşturabilirsiniz. Gerek rengi, gerek deseni, gerekse kalitesi ile evinizi dizayn ederken parkenizi özenle seçmeniz gerekir.

Peki laminat parke seçerken nelere dikkat etmeli?

Parkeler ısı ve ses yalıtımından dolayı çok tercih edilir. Özellikle laminat parkeler dayanıklığıyla da çokça tercih edilir. Üstelik bir çok renk ve desene sahip olduğu için istediğiniz alanı dizayn ederken rahatlıkla seçebilir ayrıca uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Parkenizi seçerken kararsız kalabilirsiniz. Fakat öncelikle ne istediğinizi bilmelisiniz. Sizin laminat parkelerden beklentiniz tam olarak ne? Dayanıklılık mı? Göz alıcı bir renk mi? Şıklık ve sadelik mi?

Öncelikle evinizin hangi kullanım alanına yaptıracağınızı belirleyin. Oturma odası mı, salon mu, yatak odası mı? Bu oda ne kadar kullanılıyor? Sık mı kullanıyorsunuz? Ve bu odada isteğiniz ne? Bunlara karar verdikten sonra laminat parke seçiminiz daha da kolaylaşacak.

Elbette mobilyalar ve duvar renkleri. Eğer zıt renkler seçerseniz bu mobilyalarınızı ve duvar renklerinizi daha çok ön plana çıkartacaktır. Yakın renkler seçerseniz parkelerinizin yada mobilyalarınızın beğenerek aldığınız renkleri sönük kalabilir. 

Berry Alloc, yeni parke koleksiyonuyla evinizin istediğiniz kimliğe bürünmesi için size yardımcı oluyor.

Evinizin yeterince güneş alıp almadığından emin değilseniz ve eviniz aydınlık olsun istiyorsanız. Açık renk parkeler tercih edebilirsiniz. Ayrıca açık renk parkeler, duvarlarınızın rengi de açık renk ise odanızın daha geniş görünmesine yardımcı olur.

Berry Alloc’un Smart 7 serisindeki açık renklere göz atabilirsiniz.

Parkenin desenleri de bu konuda önemli bir unsur. Odanızı daha geniş göstermek için enine çizgiler kullanabilirsiniz. Fakat bu noktada evinizin nasıl bir tarzda olmasını istediğinizden emin olmalısınız.

Özellikle modern ve uzun bir koridor yada geniş odalar için odanın büyüklüğünü belli etmesi açısından balıksırtı desenler kullanabilirsiniz.

Berry Alloc Chateau koleksiyonunda bulunan balıksırtı desenli parkelerle odalarınız küçük de olsa daha geniş gösterebilme imkanını bulabiliyorsunuz.

Fakat eğer evinizi koyu tonlarda dizayn etmek istiyorsanız endişelenmeyin. Koyu tonlarda da evinizin küçük odalarını daha geniş gösterebilirsiniz.

Berry Alloc’un Finesse serisi dar tahtalardan ve koyu renklerden oluşuyor. Bu sayede eviniz daha geniş gözükürken istediğiniz koyu tonlardan fedakarlık yapmak zorunda kalmıyorsunuz.

Laminat parkelerde diğer bir konu ise süpürgeliklerdir. Süpürgelik konusundaki seçimler ise tamamıyla sizin zevkinize kalıyor. Süpürgeliklerin boyutu, rengi ile laminat parkenizin görünümüne farklı bir hava katabilirsiniz.

Berry Alloc, laminat parke konusunda dilediğiniz her şeyi karşılıyor. Şık ve göz alıcı tasarımı ile göz doldururken, dayanıklılığı ile de yıllarca evinizde sağlamlığın hüküm sürmesini sağlıyor.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı