Çocuk Odası İçin Hangi Zemin Kaplama

Çocuklar bizim her şeyimizdir. Onların en iyi koşullarda ve sağlıklı yaşamasını isteriz bu yüzden de elimizden gelen her şeyi onların iyilikleri ve sağlıkları için yaparız. Yediği yiyecekten giydiği kıyafete oynadığı oyuncaklara kadar çocuğumuz için en uygun olanını seçmeye çalışırız. Bunlarla beraber çocukların günde en fazla vakit geçirdiği mekanlar kendi odaları olduğu için odayı da buna göre tasarlarız. Çocuklar yerde oynamayı severler bu yüzden kullanılan zemin kaplama ürünü de onlar açısından oldukça önemlidir. Çocukların zeminle temas halinde olmasının yanında bir de oyuncakların yere düştüğünde veya herhangi bir darbe aldığında zemin kaplamasının bu koşullara uygun olması gerekir. Yani kullanılan yer döşemesi hem doğal ve sağlıklı olmalı hem de sağlam ve uzun ömürlü olmalı. Bu özelliklere en uygun zemin kaplama ürünü ise Lamine parkedir.  

 

Çocuk Odası İçin Zemin Kaplama

 

Bu zemin kaplama ürünü en doğal çözümdür. İdeal bir zemin kaplama çözümü olan lamine parke, meşe gibi ağaçların birleşiminden oluşan bir zemin kaplama ürünüdür. Ağaçtan üretilen ve tamamen doğal malzemelerden oluşan lamine parke, yapıştırmalı sistem ve kilit sistemi olarak iki farklı şekilde zemine yerleştirilebilir. %100 doğal olan bu ürün doğal ve sağlıklıdır, insan sağlığına hiçbir zararı yoktur, üstelik faydası vardır. Lamine parkenin ortama kattığı hava doğal ve akustik olduğu için insan ruhuna olumlu etkileri vardır. Kolay kolay kirlenmeyen ve kirlendiğinde de temizliği oldukça kolay olan bu ürünün çocuklarımızın hijyeni açısından da olumlu etkileri vardır. Doğal ahşap dedik fakat lamine parke ürünleri meşe gibi kaliteli ağaçlardan üretildiği için sağlamlık dereceleri oldukça yüksektir ve oyuncak darbeleri ve hatta sert darbelere karşı bile oldukça dayanıklıdır. Lamine parke ömrü bakımından da oldukça dayanıklı bir zemin kaplama ürünüdür ve kullanım ömrü en az 25 yıldır. Yeni nesil kilit sistemleri sayesinde oldukça kolay ve zahmetsiz döşenen bu ürünün söküm aşaması da kısa süreli ve zahmetsizdir. Berry Alloc’un 12 farklı koleksiyonu ve bu koleksiyonların içindeki onlarca renk ve desen sayesinde istediğiniz lamine parke ürününü bulabilirsiniz. Bu ürünler arasında Türkiye’ye özel bir araya getirilen Selection serisi, en çok beğenilen lamine parke desen ve renklerinin birleştirildiği bir koleksiyon.

 

Lamine parke hakkında daha detaylı bilgi öğrenmek için Lamine Parke Faydaları adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

 

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı