Bir Islak Mekan Zemini Harikası: Ahşap Deck

Ahşap, yüzlerce varyasyonda hem modern hem de klasik dokuyu estetik kılabilmesiyle binlerce yıldır en çok tercih edilen yapı malzemelerindendir. Günümüzde de sıklıkla kullanılsa da birçok yönden kullanım ve bakım zorlukları kullanıcıları çoğu zaman alternatiflere yönlendirmiştir. Ahşap Deck, ahşap çekiciliğinin işlevsellikle buluştuğu dış ya da iç mekan zemin döşemesidir.


    Ahşap Deck'i havuz kenarlarının, saunaların, yat güvertelerinin ve bilimum suyla bağlantı halindeki onlarca mekanın vazgeçilemeyen yer döşemesi yapan şey kesinlikle suyla verdiği tepkimedir. Birçok ağaç bazlı ürün aksine suyla teması zamanla dezenformasyonuna neden olmaz. Üzerinde çıplak ayakla güvenle gezebilirsiniz çünkü hiç beklemediğiniz bir yerden fırlayan kıymık tehlikesine sebep olmaz. Ayrıca suyu emen yapısı ıslak zeminin kayganlaşma etkisine de engel olur ve böylelikle vahim kazalar için uygun bir koruyucu olur. 


    Müthiş ahşap çekiciliğinin yanında istenilen renge boyanabiliyor olması da var olan mekana uyumunu kolaylaştıracak ya da kullanıcının göz zevki için en konforlu halini alabilecektir.


    Ahşap Deck, döşemesi kolay ve zahmetsiz bir zemin döşemesi olduğu için de çokça tercih edilen bir yer döşeme stilidir. İstenildiği zaman kolaylıkla döşenebildiği gibi istenildiği zaman kolaylıkla sökülebilmesi de mümkündür. Sadece sene de bir bakım yapılması bu dayanıklı işlevsel döşeme için yeterli olacaktır ve getirisi uzun bir kullanım ömrüdür. 


    Ahşap Deck yer döşemesi istenilen şekil ve boyutta üretilebilmesi sebebiyle ihtiyacınızı son puzzle parçası gibi noktası noktasına karşılayacaktır.


    İroko, Teak, Thermowood Çam, Thermowood Diş Budak olmak üzere dört farklı modeli bulunan Ahşap Deck zemin döşemesine, her zevke ve ihtiyaca cevap bulabileceğiniz Prodizayn'dan ulaşabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı