Balkonda Laminat Kullanmak!

Şıklığı,dayanıklılığı ve avantajları sayesinde yer sistemlerinde en popüler olan kaplama türü parkedir.Doğal materyallerden üretilmesi ve ısı kaybını azaltması yönünden ideal bir alternatiftir. Laminat parke ve lamine parke olarak çeşitlendirilir. Laminat  parke ile lamine parke arasında bazı farklar bulunmaktadır.Laminat,sıkıştırılmış  talaş üzerine reçine emdirilmiş kağıt baskıdır.Lamine parke ise %100 doğaldır ve laminat parkeye göre oldukça pahalıdır.Laminat parke geniş alanlarda döşeme zemini kaplaması olarak kolaylıkla kullanılır.Her iki çeşit de farklı zevk ve ihtiyaçlara hitap edebilir.Ahşabın sıcaklığını dekorasyona taşımanın estetik yollarından biri olan parkeler,natürel deko ve renkleri ile göze hitap eder. Ürün kalitesine göre darbelere ve sürtünmeye karşı dayanıklı, kolay temizlenir, leke tutmaz ve hijyeniktir.Daha fazla beklemeden sizler için seçtiğimiz parke kullanılan balkon modellerini incelemeye başlayalım.

 

ŞIK VE ESTETİK

balkon resmi1

Balkonunuz eğer küçükse çok dert etmeyin.İhtiyaca göre oturma alanı dizayn ederek dekoratif öğelere şık bir atmosfer oluşturabilirsiniz.Renklerin sağladığı kontrast etkilerle estetiğe arttırmak ve sıcaklık katmak isteniyorsa,laminat parke bu ihtiyacı muntazam karşılayabilir.Balkonunuzu nasıl dekore ederseniz edin,daha sıcak bir atmosfer oluşturmak ve estetik unsurlar katmak istiyorsanız laminat parke modellerini mutlaka düşünün.

 

DUVAR DEKORLARI İLE BÜTÜNLEŞEN NATÜREL DOKULAR

balkonda parke tasarım

Ahşabın sıcaklığı sadece iç mekanlarda değil,balkon ve teraslarda da göz ziyafeti oluşturmaya yetiyor.Arzu edilen ahşap materyallerle duvar dekorları ve laminat parke uyumunu yakalayabilirsiniz.Renk ve dokuların uyum ve ahengi ferah ve iç açan bir balkon atmosferi oluşturmada etkili olacaktır.

 

DAYANIKLI VE KULLANIŞI

laminatın balkondaki zerafeti

Birçok ihtiyacı karşılayacak şekilde dekore ettiğiniz balkon ve teraslarınızda döşeme zemininin dayanımı kuvvetli olması gerekir.Uzun vadede kullanım kolaylığı ve darbelere karşı dayanıklı bir ürün olarak değerlendirilen laminat parke türleri ,balkon döşemeleri için uygun bir alternatiftir.

 

LEKE TUTMAZ VE HİJYENİK

geniş balkon rahatlığı laminantla buluştu.

Geniş alanlarda döşeme zemini kaplaması bakımından hem dayanıklı, hem de temizlemesi kolay bir kaplama gerekir.Laminat parke kullanımı temizlik ve hijyen açısından rahatlık sağlar ve silinmesi oldukça kolaydır, leke tutmaz.

 

SICAKLIK VE NATÜRELLİK

parke zeminli balkon dekorasyonu

Ahşabın sıcak rengi ve dokusu ile doğal bitki ve çiçeklerin oluşturduğu atmosfer,natürellik,göze hitap eden ferah bir atmosfer oluşturuyor.Dekoratif fikirler ve kullanılacak aksesuarlarla uyum ve ahenk içeren renk ve doku alternatiflerini değerlendirebilirisiniz.

 

SALONLA BÜTÜNLEŞEN BALKON

Kullanım amaçlarına göre balkon ile oturma odası gibi diğer mekanları ilişkilendirebilirsiniz.Bu aşamada döşeme zemini kaplaması da dekor ürünleri ile uyum ve ahenk yakalayabilir.

 

KOLAY MONTAJ

Yapım aşamasında sökülme ve montaj işlemleri sırasında kolaylık sağlar.Pratik yöntemlerle montaj aşaması fazla zaman kaybı yaşanmadan tamamlanır.

 

ESTETİK GÖRÜNÜM

 

Bazı durumlarda balkonunuzda göz karmaşası yaratmayacak şekilde ihtiyaç duyulan mobilyalar kullanarak,döşeme zemininin sıcak renk ve sokuları ön plana çıkarılarak estetik bir görünüm sağlanabilir.Balkon atmosferine sıcaklık katan ışıklandırma unsurları estetiği arttıracaktır.

 

GENİŞ BALKONLARDA SICAK DOKULAR

Göze hitap eden dekor ürünleri,aksesuar ve ışıklandırma unsurlarının yanı sıra ,şık ve özenle seçilmiş bir laminat parke döşeme kaplaması geniş balkonlarda göz alıcı bir manzara oluşturacak ve sıcaklık katacaktır.

 

KONFOR VE ZENGİN ALTERNATİFLER

Birçok ihtiyaca renk ve doku bakımından alternatif oluşturan laminat parke,balkon ve terasları vazgeçilmezler arasında yer alabilir.İstenilen genişlikteki alanlarda rahatlıkla monte edilen laminat parke çeşitleri,hem sıcak hem de estetik unsurları barındırır.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı