Bahçe Zemini İçin 15 Ahşap Zemin Döşeme Modeli

Yaz aylarında güneşin dokunuşlarını hissetmek için yapıcağımız ilk iş  kendimizi dışarı atmak değil mi ? Bir de evimizin balkonu ya da bahçesi varsa kim uğraşır dışarı çıkmakla,uygun dinlenme alanları aramakla ... Peki  bahçelerimizi ve  balkonlarımızı en kıymetli ve keyiflli yaşam alanlarına dönüştürmke için neler yamalıyız. İşte bu yüzden de bahçelerimiz için yeni, farklı ve şık dekorayon fikirleri her zaman gerekli! Ne de olsa küçük ya da büyük, eğer evimizde bir bahçe varsa konforlu dinlenme alanınız,mangal keyfi yapabileceğiniz  açık hava, güneşin tadına varmak için kullanabileceğiniz huzur dolu yaşam alanınız hazır demektir;çok şanslısınız! Bahçelerinizin dizaynı da tabii ki  tıpkı eviniz içinde olduğu gibi yaşam alışkanlıklarınızı,karakterinizi ve sosyal ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde farklılık gösterir. Bu yazımızın konusu ise bahçe dekorasyonu değil ama bahçe dekorasyonunu oldukça etkileyen çok önemli bir unsur: Bahçelerinizde oluşturduğunuz oturma alanlarının zemini!

Ahşap Zemin Döşeme

Elbette söz konusu bahçenizde oluşturacağınız bir avlu ya da teras alanı için zemin kaplaması olduğunda seçeneğiniz oldukça bol : Beton, taş,çakıl... Ama bugün ahşap zeminlerinizden bahsedeceğiz. Ahşap malzeme dokusuyla sıcak , doğal ve samimi bir ortam yaratır ve bu da huzur dolu ve keyifli bir atmosfer isteyenler için en ideal seçim olduğunun bir göstergesi. Üstelik ahşap zemin deyip  geçmemek lazım , söz konusu bahçelerimiz olduğunda ahşap zemin modelleri oldukça çeşitlilik göseriyor. İşte biz de en güzellerini derleyelim dedik. Peki sizce sizin bahçenize en çok hangisi yakışır?

1.Pergola ve zeminin uyumu model seçerken oldukça önemli  unusurlardan biri  ... Bu örnekte harika bir geçişlilik görüyoruz

2.Zeminden pergolaya, ortadaki modern bahçe şöminesi ünitesinden banklarına kadar en yağışlı kış günleri hariç senenin büyük çoğunluğunda keyfi sürülebilecek bir tasarım.

Şöminenin keyfi sürülecek güzel bahçe tasarımı

3.Mat renkli daha doğal görünümlü ahşap zeminler de natürel bahçeler için ideal.Böyle bir manzaraya sahipseniz yüksekliği arttırarak bir manzara terası oluşturmak da harika olacaktır.

bahçeniz için mat ahşap zemini deneyin

4.Uzun ve ince panelleriyle ve şık dokusuyla şahane bir model daha.

İnce uzun panellerin bahçe üzerindeki muazzam uyumu

5.Ahşap zemin malzemeleri ile yaratıcılığınızı konuşturarak bu tarz dekoratif alanlar da yaratabilirsiniz elbette.

bahçe dekorasyonu hayal gücünüz ile  tamamlansın

6. Renkli çiçeklerler doğal görünümü pekiştirilen mat tonlarında pürüzsüz bir akış.

 Bahçenize Renk katmayı bu kez çiçekler ile yapın
7.Havuzlu bir bahçeye sahip olacak kadar şanlıysanız havuz çevresi için üretilen ahşap zeminler mükemmel bir güneşlenme alanı oluşturuyor.

 

havuzlu bahçeye yakışan en güzel tasarım
 

8.Bahçenin o mükemmel yoğunluğu ile oturma alanı arasında bir geçiş olarak kullanıla bu zemin de oldukça ezber bozan modeller arasında.

geçişlerdeki uyumu ahşap zeminle yakalıyoruz9.Dümdüz bir zemin düşünmek zorunda değilsiniz ,içinde bir jakuziyi de barındıran farklı seviyelerde yüksekliğe sahip bu modeller nasıl sizce?
 

ahşap zeminin jakuzi ile uyumu10.Fazla söze gerek yok değil mi ? Herkesin hayalini kuracağı bir dizayn...

manzara karşısında jakuzi keyfine örnek tasarım


11.Bahçeniz yoksa balkonlarınızda da pratik uygulamalı ahşap natürel tamamlayıcı zeminlerini de seveceğinizi biliyoruz.
 

balkon da ahşap dokunuşları12.İşte palmiyelerin gölgesinden şahane bir havuz kenarı tasarımı daha...
 

bahçenizin havasını  palmiyelerle değiştirin13.Küçük bahçelerde kullanmak için ideal bir model: Sınırları belirlenmiş yeşil alan ve içi mekan  kadar düzenli ve şık zeminler.
 

küçük bahçelerde dekorasyon nasıl olmalı14.Çakıl taşları ve ahşap zeminin modern uyumunu da göz ardı etmeyin.


15.Zen bahçlerine bayılıyorsanız bu dinlendirici ve arındırcı taş  ve kum tasarımlarının natürel ahşap tamamlayıcı zeminlerini de seveceğinizi biliyoruz.
 

bahçedeki dekorasyonu çakıl ve kumla tamamlayın

 

Ahşap Zemin Döşeme seçenekleri için bizi arayın.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı