Ahşap Zemin Kaplamalarının Faydaları

Ahşap zemin kaplamaları

Gün geçtikçe ahşap zemin kaplamaları değer ve popülarite kazanmaya devam ediyor hatta bu ilgi sürekli olarak katlanarak artıyor, bunun en önemli sebebi hiç şüphesiz doğallığı ve bu doğallık ile birlikte gelen görsel şöleni.

Ahşap zemin kaplamalarından kısaca bahsedecek olursak; her bir parçanın kendine özgü tasarımı vardır bu doğa ananın bizlere verdiği güzelliklerden biri sadece, her bir ayrı parça bir mekan yada odanın içinde bir araya getirildiğinde kendine has ve muhteşem bir bütünlük oluşturur. Bu her biri ayrı olan parçaların muhteşem uyumudur. Bu uyum göz zevkinize kesinlikle hitap ederken, evinize yada nerede olursa olsun mekanlarınıza doğallık kazandıracaktır.

Tabi ki de ahşap zeminlerin insan sağlığına olan faydalarını saymakla bitirmek pek mümkün olmayabilir, ama biz başlıca faydalarında bahsedelim.

  • Stresinizi alır

  • Toprak görevi görür

  • Hastalık taşımaz 

  • Kir tutmaz

Stresinizi ahşap zemin ile atın !

Ahşap zemin kaplamaları hiçbir kimyasal işlem görmeden sizlere ulaştırılır. Doğal ağaç gövdesinden elde edilen ahşap zeminler, tamamen doğal oldukları için adeta toprak görevi görür ve negatif etki oluşturacak etkenleri ve elektiriği çekerek, sizi ekstra hiçbir çaba sarf ettirmeden stresten kurtarır.

Bu sayede sadece evinizin içinde rahatça dolaşarak ve ek olarak başka bir işle uğraşmaya gerek kalmadan stresten kurutulun.

Toprak görevi görür

Toprak az öncede bahsettiğimiz gibi stresinizi büyük ölçüde alır ama toprağın etkileri bununla sınırlı değildir, elbette ki toprak gibi  tamamen doğal olan ahşap zemin için de bu geçerli. Toprağın en büyük etkilerinden biriside nem ve hava geçişlerini düzenlemesi ve hava yoğunluğunu sağlamasıdır. Bunu ahşap zemin üzerinden anlatacak olursak; Zemininiz en sıcak yaz günlerinde bile kuru kalmaz aksine tam da istediğiniz gibi soğuk ve nemli olur. Kış günlerinde ise tam tersi kuru ve sıcak olur.

Hastalık taşımaz

Tamamen doğal yapısı sayesinde dışarıdan gelen hiçbir hastalığı bünyesinde bulundurmaz. Mikrop yada organizma üretimine uygun bir ortam sağlamaz. Çünkü ahşap zemin yaşayan bir yapıya sahiptir ortamın yapısal özelliğine uyum sağlar.

Kir tutmaz

Bahsettiğimiz tüm bu özellikler sayesinde kir tutmaz, nemli yada ıslak bir bez ile kolayca temizlenir. Temizlik esnasında temizlik ürünlerine ihtiyaç gerektirmez.

Ahşap zeminin özellikleri hakkında daha çok bilgi almak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı