Ahşap Şıklığını Denemek İster Misiniz?

Günümüzde evlerde  ahşap yoğun olarak kullanılmaktadır. Evinizin dış cephe kaplamasını,iç cephe kaplamasını,mobilyalarını,zemin kaplamalarını,dekoratif aksesuarlarını ahşap malzemelerden tercih ederek evinizin doğal bir dekorasyona sahip olmasını sağlayabilirsiniz.Ahşap,kullanıldıkları alanlarda çekici,göz alıcı ve zarif görüntüler oluşturduğu için gönül rahatlığı ile istediğiniz şekilde ve ölçüde kullanabilirsiniz.Ahşabın bir evi nasıl dekoratif ve zarif bir ev haline getirdiğini beraber inceleyelim.İnceleyeceğimiz bu ev örneğinde ahşabın kullanılan alana göre nasıl farklı ölçülerde kullanıldığına şahit olalım.

 

AYRINTILAR VE DETAYLAR

ahşap desenli salon dekorasyonu

Ahşap,her alanda ve her detayda rahatça kullanabildiği için evinizin her alanını ince ve zarif bir görünüme kavuşturabilirsiniz.Tavan çizgileri olarak,mobilya kolçakları olarak,oturmak için kullandığınız bank olarak veya orta sehpa olarak ahşabın her şekilde kullanabilir ,kullanacağınız ölçülere kendiniz karar verebilirsiniz.Örnek uygulamalarda olduğu gibi ince ayrıntıların ahşap ile düzenlenmesi evi daha çekici ve daha zarif kılmıştır.

 

AHŞAP YOĞUNLUĞU

 

Ahşap mobilyalardan oluşan oturma odası

Bir odanın şık ,zarif ve doğal olması oda içinde ne kadar ahşap kullanıldığı ile doğru orantılıdır. Örnek oda dekorasyonunda olduğu gibi ahşap yoğun olarak kullanıldığınzda ahşabın çekiciliği ve görselliği odayı daha estetik bir oda haline getirmiş.Zemin kaplaması olarak,işlevsel çalışma masası olarak ve  kullanılan mobilyaların ham maddesi olarak kullanılan ahşap her hali ve her detay ile muhteşem bir güzellik oluşturmuş.

 

ÇAĞDAŞ VE MODERN

 

Çağdaş ve modern tasarımlar

Ahşap,malzeme olarak modern tasarımlar içinde kullanıldığında resimdeki gibi çağdaş ve modern görünüme sahip mobilyalar ortaya çıkarabilir.Mobilyalar günümüz teknolojisi ile üretildikleri için çağdaş tasarımlara sahip mobilyalar olarak üretilirler.Tasarım sırasında ahşap çizgilere sahip mobilyalar tasarlamak ve mobilyaların kasalarını ahşaptan yapmak modern oda dekorasyonları ortaya çıkaracaktır.

 

AĞAÇ ESTETİĞİ

Çocuklar için Ağaçtan  yapılmış oyun alanı

Ahşaplar sadece evlerde değil ev dışında kalan tüm alanlarda,tüm dekoratif dekorasyonlarda kullanılabilir.Ağaç evlerde,çocuklarınız için yapacağınız oyun evlerinde ahşaplar kullanılarak bu alaların görsel ve şık olmasını sağlayabilirsiniz.Örnek uygulama da olduğu gibi özel bir tasarım yapılmış ve tasarım çerçevesi ahşaptan yapılarak görsellik sağlanmış.

 

AHŞAP ZEMİNLER

Ahşap zeminler

Ahşap kaplama malzemesi olarak kullanıldıkları gibi zarif ve doğal güzellikleri nedeniyle zemin kaplama malzemesi olarak, ahşap parke olarak da kullanılır.Örnek resimde yer alan ev dekorasyonunda oda zemini masif ahşap parke ile kaplanmış,oda dekoratif bir güzelliğe sahip doğal ve şık bir oda haline getirilmiş.Parkenin doğal güzelliği,odanın estetiği ile birleşince ortaya resimdeki gibi zarif bir oda dekorasyonu çıkarılmış.

 

HER ALANDA AHŞAP

ofiste ahşap şıklığı

Ahşaplar kaplama malzemesi olarak,mobilya olarak kullanıldıkları gibi kapı olarak da kullanılırlar.Renkli,doğal ve zarif görünümleri nedeniyle kapı olarak kullanıldıklarında hem odanın görselliğini arttır hem de dekorasyonunuzun genel güzelliğinin artmasına katkıda bulunur.Kapılar isteğe bağlı olarak  iç kapı ve dış kapı olarak ahşaptan yapılarak evin dışarıdan daha görsel görünmesini sağlar.Ahşap malzemeler her alanda kusursuz bir güzellik oluşturduğu için evinizin her alanında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı