Ahşap Kompozit Deck Neredelerde Kullanılmalıdır ?

Ahşap Kopozit Deck’in Kullanım Alanları

Islak ya da nemli olabilecek her yer deck tercih edilir. Havuz kenarlarında, saunalarda, hamamlarda, banyolarda, plajların özel bölümlerinde…

Kısaca ahşap kompozit dect özelliklerinden bahsetmek gerekirse; ağaçların bir bölümünden yada parçalarından yapılmazlar, marangozluk işleminden artan malzemeler ile yapılırlar.

Akıllara gelebilecek neredeyse tüm doğa olaylarına karşı doğal olarak dayanıklıdırlar; küf, yosun, su lekesi tutmazlar, su ile temasa girdiklerinde her hangi bir yıpranma yaşamazlar, güneşten veya aşırı sıcaktan etkilenmezler, dağılma ya da parçalanma gibi sorunları olmaz, son derece sağlam ve doğa dostudurlar.

Ahşap kompozit deck’leri aklınıza gelebilecek neredeyse her alanda kullanmanız mümkündür. Örneğin sadece döşeme olarak değil bir dekor aracı olarak duvarınızda ya da herhangi bir başka alanda kullanmanız mümkündür.

Boya gerektirmez ve kıymıklanma yapmazlar. İsterseniz kolayca boyaya bilirsiniz yapısı sayesinde ortamınıza farklı bir hava katacaktır. Herhangi bir şekilde koku oluşturmaz ve kurtlanma sonucu meydana gelecek her türlü soruna karşı dayanıklıdır yani kurtlanma yapmaz.

Ahşap kompozit decklerin temizliği kolay ve zahmetsizdir. Sadece açık alanda ve güneşe maruz kalan bir alanda bulunuyorsa üstüne dökülen lekeyi bekletmeden temizlemek gerekir çünkü güneş ve sıcak hava lekeyi kurutarak deck’in üstüne nüfus edebilirler bu aşamadan sonra temizlik zorlaşacaktır.

Ahşap kompozit deck kullanımı kolay ve uygulanabilirliği oldukça basit olduğu için son yıllarda hızla gelişen inşaat sektörünün ilgisi çekmiş ve neredeyse her alanda kullanılmaya başlanılmıştır.

Avantajları kullanım alanlarına göre değişiklik göstermekle birlikte;

İstenilen şekilde ve boyutta üretim yan da kesim yapılabilir.

Ahşap kompozit deck havuz kenarlarının vazgeçilmezidir.

Ahşap malzemelerin kullanıldığı bütün araçlar ile kullanılabilir.

Boyaya ihtiyaç duymaz.

Doğal olduğu için su ya da herhangi bir başka sıvı ile temasında kayganlık göstermez.

Tamamen doğal olduğu için her alanda ve kurşulda rahatlıkla kullanılabilir.

Ahşap kompozit deck’in en önemli ve benzersiz özelliklerinden biriside döşendikten sonra hiç bakım gerektirmemesidir. Bu özelliği ile başlı başına tercih edilme sebebidir.

Döşeme esnasında fazla emek ve çaba gerektirmez hızlı ve basit denilebilcek bir döşeme süreci vardır.

Ahşap kompozit deck hakkında en çok merak edilen sorulardan biriside nasıl yapıldığıdır.

Doğal marangoz parçalarının özel bir teknoloji ile birleştirilmesi sonucunda (ağaç lifleri pvc ve talaşın birleşiminden)üretilmektedir. Ve bu birleşimde ahşap kompozit deck’in yüzeyinde gözenek bulunmaz.

Başka bir organik çözüm önerimiz olan Purline organik Zeminlerine buradan ulaşabilirsiniz. https://www.prodizayn.com.tr/blog-detay/purline-organik-zemin-cozumleri-hakkinda/

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı