Ahşap Deck Yer Döşemesinin 12 Avantajı

Ahşap Deck yer döşemeleri; İroko, Teak, Thermowood Çam veya Thermowood Diş Budak ağaçlarından üretilir. Bu ağaç türleri suya ve güneşe karşı dayanıklı ve sert darbelere karşı oldukça sağlamdır.  Ahşap Deck’in en büyük avantajı estetik bir hava vererek mekâna değer katmasıdır. Şık, modern ve ihtişamlı bir evde oturmak istiyorsanız, yer döşemelerinizi ahşap tercih etmelisiniz. Üstelik Ahşap Deck’i uzun yıllar kullansanız bile asla modası geçmez. Sizin için Ahşap Deck Yer Döşemesinin avantajlarını 12 maddede topladık.

 

Ahşap Dec

 

 1. 1- Ahşap Deck serisi %100 doğal bir üründür. Bulunduğu ortamda insanlara, kendisini doğayla iç içe hissettirerek huzur verir.
 2. 2- İlk döşeme sonrası sistre gerektirmez fakat yıpranma oldukça istediğiniz kadar sistre edebilirsiniz.
 3. 3- Ahşap yer döşemeleri kaliteli ve uzun ömürlü malzemelerden üretilir.
 4. 4- Ahşap yer döşemeleri paketlerinden cilası bitmiş ve kullanıma hazır olarak çıkar. Bu sayede döşeme sırasında vakit kaybetmez ve döşendikten sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
 5. 5- Ahşap doğal bir ürün olduğu için çevreye ve iklime uyum sağlayarak yer döşemenizde çatlama ve açılma olmasını engeller.
 6. 6- Esnek bir malzemeden üretilen ahşap deck, üzerinde yürürken ayaklarınızı ağrıtmaz ve size muhteşem bir konfor sunar.
 7. 7- Mekâna uygulayacağınız tarza göre farklı doku ve renk çeşidi olan ahşap deck, diğer yer döşemelerine göre en estetik yer döşemesidir.
 8. 8- Uygulayacağınız ortamda sıcak bir atmosfer oluşturmayı amaçlıyorsanız ahşap deck, mobilyalarla mükemmel bir ahenk sağlar.
 9. 9-  Orijinal ağaç yüzeylerinin hepsi kendine özgü karakterlerini yansıttığı için evinizin de özgün olmasını sağlar.
 10. 10- Ahşap hafif bir malzemedir. Bu sebeple yapılan inşaatlarda, temele gelen yükü hafifletir.
 11. 11- Sökülüp takılabilen bir yapıda üretilir. Taktıktan sonra istediğiniz zaman sökebilir, montaj sırasında yapılan bir hatayı kolayca telafi edebilir, istediğiniz değişikliği rahatça yapabilirsiniz.
 12. 12- Tekrar tekrar kullanılabilen bir malzemedir. Taşınma sırasında yerinden söküp, çok az bir hasarla tekrar kullanabilirsiniz. Bu da ekonomik açıdan sizi oldukça rahatlatacak bir özelliktir.

 

Ahşap Yer Döşemeleri

 

Ahşap Deck’in en önemli avantajlarını sizlere sunduk. Ahşap deck yer döeşemelerini istediğiniz alanda kullanabilirsiniz. Ahşap Deck yer döşemesinin kullanım alanları hakkında fikir almak isterseniz “Zeminlerdeki Ahşap Sıcaklığı” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı