Evde Yapabileceğinizi 16 Saksı Modeli!

Evinizi hangi stille dizayn ederseniz  edin,her tarz , her ev ve istisnasız her bütçe için ev dekorasyonunu güzelleştirmenin  en güzel yolu pek tabii ki canlı bitkilerdir! Yeşil bitkiler, sukulentler,kaktüsler,renkli çiçekler,ev ağaçları ve hatta maydanoz ,biberiye ,nane,fesleğen gibi yenilebilir otlar evlerimize tazelik katar, yaşam alanlarımızı daha ferah bir atmosfere kavuşturur ve tabi ki kusursuz  bir estetik ortaya çıkarır. Ev dekorasyonları oluşturulurken  profesyonel mimarlar ve dekoratörler çoğu zaman mükemmele erişmek için doğayı taklit ederler. Çünkü el değmemiş doğada denizler, okyanuslar, nehirler,dağlar, ağaçlar, çalılar,çiçekler,gökyüzü , yıldızlar ve hatta çöl gibi kurak araziler bile eşsiz bir estetiğe sahip olurlar ve gündelik hayatımızda da aradığımız şey işte tam olarak el değmemiş doğanın huzur veren, dingin ama aynı zamanda göz kamaştıran görkemli estetiğidir. Sanıyoruz canlı bitkilerin her evde neden bu kadar iyi bir etki yarattığı da aşikar. Doğayı taklit edip ona en yakın estetik biçimlere ulaşmaya çalışırken doğanın gerçek parçalarını evlerimizde barındırmak da o huzur veren dinginlik ve görkeme  bir adım daha yaklaşmamızı sağlıyor.Gelgelelim,evimizin içinde doğal bir ortam olmadığı için bu bitkileri yaşattığımız yaşam alanları , yani saksılar da evimizin görünümünde yer ediyor ve eğer o sıradan çirkin denilebilecek ve her yerde sayılan toprak rengi plastik saksılarla yaşam alanlarınızı doldurmak istemeyen okurlarımız için bu yazımızda birbirinden güzel saksı fikrilerini derledik. Bu derlemede her eve, her büyüklüğe ve her bitkiye uygun bir saksı mutlaka bulacaksınız.

 

1.KAPLAMA YÜZEY

kaplama yüzey

 

Kendin-yap tutkunları aslında her objeyi harika saksılara dönüştürebilirler. Plastik yoğurt kaplarını bile bu örnekteki gibi farklı kaplama malzemeleri ya da kumaşlarla kaplayarak sıra dışı saksılar oluşturabilirisiniz.

 

2.RENGARENK VE ÇEŞİT ÇEŞİT

Kaplama saksıların en güzel özellikleri de hayal gücünüzün el verdiği kadar renkli ve çeşitli olabilmeleri tabi ki farklı şekillere sahip saksılarınızı farklı desen ve renklerle kaplayın ! Harika görünecekler!

 

3.SUKULENTLER İÇİN

Özellikle ofislerimizde ve çalışma odalarımızda sıklıkla boy gösteren sukulentler için birbirinden şık ve el yapımı seramik saksılar…

 

4.SANAT ESERİ GİBİ

Saksı deyip geçmemek lazım, saksılar hem çiçeklerin yaşam alanı hem de aksesuarladır ve bu tarz sanatsal dokunuşlar yenilikçi yaşam alanları için ideal.

5.BAHÇELERDE BÜYÜK SAKSILAR

Elbette yalnızca evlerinizde değil, bahçelerinizde de saksı kullanabilirisiniz.Bu büyük ve hareketli model ve balkonlar için harika değil mi ?

 

6.SİYAH BEYAZ ESTETİĞİ

Çünkü zebraları kim sevmez?

 

7.ESKİNİN GÜZELLİĞİ

Eski malzemeleri dönüştürerek yaratıcılığınızı konuşturmak da elinizde.

 

8.LİMİT HAYAL GÜCÜNÜZ!

Eski ayakkabı ve boylarınızı atmak yerine içlerine minik çiçek ya da kaktüsler ekeye ne dersiniz?

 

9.SAKSI EVLERİ

Bu fikre  de bayılacaksınız eminiz! Özellikle kedisi olalar için hem çok işe yarayacak hem de benzersiz estetiğiyle göz kamaştıran bir fikir. Kedilerinizi artık çiçeklerinizi rahat bırakacak!

 

10.HASIR TRENDİNE UYUM SAĞLAYAN SAKSILAR

 

Hasır son zamanların en gözde malzemelerinden biri. Hasır mobilyalar, sepetler sık sık karşımıza çıkıyor. Hasırdan saksı neden olmasın ?

 

11.ÇAĞDAŞ DOKUNUŞLAR

Seramik saksıların en şahane özelliklerinden biri de her tarza uygun modellere ve zengin bir çeşitliliğe sahip olmaları. Bu saksılar yatak çizgili yapılarıyla çağdaş ve yalın bir estetik oluşturuyorlar.

12.METAL KOVA

Eski metal kovalar da bugün harika modern saksılar oluşturuyorlar. Bu örnekte metal kovanın ön kısmındaki girinti kara tahta boyası ile boyanarak çok daha sıra dışı bir görünüm ortaya çıkarılmış.

13.SULAMA KOVASI

Dediğimiz gibi aslında her şeyi saksıya çevirebilirisiniz… Mesela bir sulama kovasını!

 

14.ŞIK VE ZARİF

Bu tarz modeller ise kent dokusunu  doğallıkla birleştirmek isteyenler için ve klasik  tarzlı dekorasyon tercih edenler için ideal.

 

15.BETONDAN SAKSI

Betondan saksı da mı olurmuş demeyin! Endüstriyel tarzın en önemli malzemelerinden biri olan beton saksıya dönüşünce de o çağdaş etkisini sürdürebiliyor.

 

16.CAM ZERAFETİ

Ve tabii ki teraryumlarda kullanılan cam saksılar! Kendin minyatür bahçelerinizi oluşturmak için mükemmel seçeneklerin başında geliyor.

Diğer Yazılar

Kompozit Deck Modelleri ve Uygulaması Nedir?
28.10.2020

Kompozit Deck’in iki ana çeşidi vardır. Bunları Kompozit Deck ve Kompozit Karo Deck olarak ayırabiliriz. Döşenecek mekanın genişliği, dekorasyonu, mekanın kullanım alanına göre kompozit deck istenilen şekilde tercih edilebilir.

Devamı
Ahşap Dekorasyonuna Uygun Parke
16.10.2020

Ahşap dekorasyon yıllardır evlerde en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden olmuştur. Ahşap dekorasyon modeli, farklı model ve renklerde yapıldığında evin pek çok farklı havaya bürünmesini sağlayabiliyor.

Devamı
Uygun Parkelerle Ofisinizi Sanat Galerisine Dönüştürün
06.08.2020

Her şeyi baştan yaratmaya gerek yok. Estetiğin anahtarı ayaklarınızın altında. Her gün üstünde yürüyüp geçtiğiniz zemin döşemeleri aslında kafalara en çok işleyen görsellerin başında geliyor.

Devamı
Havuz Kenarlarında Şıklığı Güvenilirlikle Taçlandırın
06.08.2020

Evinizin ya da sitenizin bahçesindeki havuzun keyfini sürmenin en güzel olduğu zamanlardayız. Siz de bahçesinde havuzu olanlardansanız bunun çekici avantajlarının yanında itici deazavantajlarını da iyi bilirsiniz.

Devamı